Wpis z mikrobloga

@vikop-ru: zastanawia mnie czy te opony mogą być dalej dobre jeśli mają mały przebieg.
Mój dziadek ma Forda Mondeo kupionego w salonie w 2004 roku. Tak mało nim jeździ że obecny przebieg to ~45000 km. Tata twierdzi że gdyby dziadek chciał go sprzedać to nikt nie uwierzy że nie kręcony.
  • Odpowiedz
@Assailant: Nie, guma parcieje, pęka. Podobno ogólna zasada jest taka, że nawet jak nie są jeszcze zużyte, ale mają już 10 lat to należy wymienić.
  • Odpowiedz
@cichy-spokojny-grzeczny: widziałem gościa który tez miał ponad 20 letnią oponę (oryginalne koło zapasowe z oryginalną oponą) i podczas jazdy na autostradzie bieżnik się odkleił. Powietrze nie zeszło bo nie było przebicia, ale spory płat gumy połamał zderzak i wybił światło w samochodzie
  • Odpowiedz
  • 4
@ch1va5

@vikop-ru: ale, że co m Jugosłowiańskie to gorsze ? #!$%@? rasiści... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


gdyby ktoś był ciekaw co było w usuniętym komentarzu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
niepełnosprawna moderacja ( ͡º ͜ʖ͡º)


@madox: @vikop-ru: jak to mówią:
chromosomododatni ¯\(ツ)/¯

Taki komentarz zgłosić i usunąć - ani obraźliwy, ani wulgarny - to trzeba naprawdę mieć dobrze poryte (wiadomo gdzie)
  • Odpowiedz
Nie, guma parcieje, pęka. Podobno ogólna zasada jest taka, że nawet jak nie są jeszcze zużyte, ale mają już 10 lat to należy wymienić.


@WinSCP: Masz chyba na myśli 5-6 lat, a nie 10.
  • Odpowiedz
Jugosławia na przodzie- wiadomo, nowsze na oś napędową. Na tyle Austro-Węgierskie


@Jurga09: noo, i tak i nie. Większość samochodów ma napęd na przód, zaś lepsze opony powinny trafić na oś tylną. Samochód może gorzej hamować, ale mamy za to większa szansę wyjścia z awaryjnej sytuacji.
  • Odpowiedz