Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #ubezpieczenia #motocykle

Kupiłem nowy motocykl. Niedługo będzie mi dostarczony do domu. Nigdy do tej pory nie zarejestrowany. Kupno na podstawie fv.
Ile mam czasu na rejestrację? Czy muszę to robić od razu, czy mogę się tym zająć np w kwietniu? Chciałbym uniknąć kłopotów z amatorami cudzych pieniędzy w postaci UFG itp. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym zakresie?
  • 20
  • Odpowiedz
@Adasi wg mnie musisz tylko zgłosić do starostwa. A rejestracja i ubezpieczenie może czekać do wiosny.

zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu należy złożyć w organie właściwym dla miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, w terminie 30 dni od daty nabycia lub zbycia pojazdu (art. 78 ust.2 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
  • Odpowiedz
@Adasi wybacz, że pytam ale jestem bardzo ciekawy co to za salon nie potrafi wytłumaczyć Ci jak zarejestrować pojazd, który u nich kupiłeś. Tym bardziej, że po dostarczeniu upoważnienia, salon może zrobić to za Ciebie i odbierasz motocykl już zarejestrowany ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Mododzyglizda: salon Honda Gdansk. Nie chce nikogo do niczego upoważniać. Możesz zadzwonić, zadać to samo pytanie co ja. Zobacz co ci odpowiedzą. Nie chce go rejestrować teraz, tylko na sezon.
@apee jak dla Ciebie 2000zł za komplet ubezpieczen to grosze, to chce pracować tam gdzie Ty ;) A tak serio, to moto to niemały wydatek, poza tym akurat święta, chociaż to chciałbym zapłacić później, bo dlaczego miałbym tego nie robić. Poza
  • Odpowiedz
@Adasi czyli nie chcesz go teraz rejestrować, bo nie chcesz płacić ubezpieczenia tak? A myślałeś nad tym co zrobisz, gdy ktoś ci ukradnie twój nowy motocykl? Ja pierwsze co zrobiłem to wykupem AC, bo szkoda gdyby ktoś mi zwinął salonową zabawkę ale jak ciebie to nie martwi, to śmiało możesz ubezpieczyć kiedy chcesz. Dla pewności zadzwoń do wydziału komunikacji albo jakieś ubezpieczalni i oni powinni Ci to fachowo wyjaśnić (ʘ
  • Odpowiedz
chyba nie zrozumiałeś postu


@Adasi: no chyba nie zrozumiałem. Kupiłeś nowy motocykl. Czemu nie jest zarejestrowany przez salon? Czemu czekasz na wiosnę? Oszczędzasz kilka stów, żeby się #!$%@?ć z bieganiem potem po urzędach? Po co?
  • Odpowiedz
  • 0
@Mododzyglizda: Tak, nie chce w tej chwili płacić ubezpieczenia za nieużwany sprzęt. Nie martwi mnie to, że ktoś go ukradnie, bo w tym przypadku to nierealne. Niestety urząd nie jest pomocny. Jedna pani mówi tak, druga inaczej :D
@WyjmijKija a czemu miałby być zarejestrowany przez salon? Przecież nie ma takiego przymusu. Chciałbym mieć pierwszą rejestrację 2024, a nie 2023 i serio nie bardzo mam teraz czas biegać po urzędach. Wiem, że
  • Odpowiedz
@Adasi: nie masz czasu biegać po urzędach więc ogarnia ci to salon. Proste. Nie wiem po co na siłę chcesz mieć 2024. To nie samochód, że przy sprzedaży ktoś aż tak będzie patrzeć kiedy zarejestrowany.
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija: tylko po co mam płacić za co najmniej 4 miesiące ubezpieczenia kiedy moto będzie stało nieużywane? :) Jak dla mnie bezsensowna rozrzutność, ale kto co lubi.
  • Odpowiedz