Wpis z mikrobloga

@Julek85: ale że co - personal computer to jest twoim zdaniem każda konsola? niby jak do tego wniosku doszedłeś? bo ma procesor? no powiedz mi. a ja ci odpowiem czym się różnią moim zdaniem PC od konsoli.
bo na PS3 mam zainstalowanego linuxa, a na switchu androida.


@MarchwiowySok: i oczywiście sony oraz nintendo nie mają nic przeciwko temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a instalacja wygladała tak, że uruchomiłeś sobie legalnie pliki instalacyjne i elegancko wrzuciłeś te systemy :) tak jak ja windowsa na steam decku, prawda? :)
@inrzynier: Żydzi z Microsoft też nie są zadowoleni jak twoje urządzenie ma zainstalowane dwa systemy operacyjne.
Po aktualizacji windows ustawienia dual boot idą do kosza.
To czy jakiejś firmie się podoba co instalujesz na swoim urządzeniu czy nie, nie wpływa na definicję urządzenia. A chyba najbezpieczniejszym określeniem będzie komputer.
@inrzynier: a co to ma do tego jak nazywamy to urządzenie? Steam też mógłby zablokować większość funkcji i wtedy zostałby konsolą. Przyczepianie sie do nazewnictwa SD jest irytujące. Jakbym był na forum elektrody. Steam Deck ma dużo wspólnego z konsolami. Osobiście nazwałbym go konsolą z możliwością PC. Coś jak PS3 z linuxem, które uwaga było wspierane przez samo Sony. Tyle ( )
To czy jakiejś firmie się podoba co instalujesz na swoim urządzeniu czy nie, nie wpływa na definicję urządzenia


@Rustyyyy: mnie chodzi o totalnie zamknięty system odtwarzający gry na medium, które dostarcza i produkuje (w przypadku cartów / płyt) producent konsoli a dystrybucja cyfrowa jest pod jego butem i może wyłączyć ją sobie jak mu pasuje. mogę sobie wgrać jakiś custom firmware czy wlutować chip, co nie zmieni faktu, że nintendo ludzi