Wpis z mikrobloga

@pahamakaa: jak nie musi byc nowy to cos z porsche. Swietne wlasciwosci jezdne i jeszcze lepiej wyciszony. Obecnie mam cayenne i niedawno jako drugi wzialem jaga xe i jestem zawiedziony, szczegolnie wyciszeniem. Jak nie chcesz suva to panamerka tez super jezdi.
@pahamakaa przy takiej prędkości najważniejsze jest wyciszenie więc moje propozycje to:
1 citroen C5 x7 koszt max 40k
2 audi A6/A8 dobra skrzynia biegów, tfsi po 2013 super
3 BMW seria 5 seria 7 dobre skrzynie, słabe motory
4 Lexus ES/LS (LS za 150k nie będzie zbyt młody ale odwdzięczy się bezawaryjnością prędkość przelotowa ok 200kmh)
5 Mieczysława klasa e i s (ska się #!$%@? strasznie ale też można po 200kmh gnać
@albadorap C5 jest dużo gorzej wyciszona od audi A6 i BMW 5.
Miałem wersje z podwójnymi szybami i 140 kmh w cytrynie odpowiada 170 kmh w BMW 5 jeśli chodzi o hałas
Najlepiej wyciszony samochód jaki miałem okazję użytkować to audi Q7, nawet przy 200 można szeptem rozmawiać.
@pahamakaa: Z doświadczenia doradzę BMW 535/540d lub MB W213 E350/400d. I tym i tym latałem trasy z podobnymi (i większymi) prędkościami, sama przyjemność. W przypadku BMW tempomat adaptacyjny możesz ustawić do 190km\h, w przypadku MB bodajże do 200.
Zużycie paliwa niewielkie (w F11 535xd przy 180km\h na autostradzie wychodziło mi 8/8.5l ON), w środku cicho, pamiętaj tylko żeby w obu markach zadbać o wyposażenie, robi dużą różnicę.