Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chlop wyjechal z Podlaskiej wsi za granice dawno temu. Dorastalem w duzym domu 3 pietrowym i mimo ze wczesne lata 2000 to byl ostry #!$%@?, brak czasu na nauke i bieda nie ukrywajmy to praktycznie z perspektywy czasu praca i spedzone chwile na wsi wydaja sie jakas bajka ktora obecnie jest bardzo odlegla. Obecnie Polska sie zmienila, a zycie stalo sie o wiele lepsze, a praca lzejsza na tychze gospodarstwach - tak tez i jest u moich rodzicow. Zaluje ze nie przejelem tego aczkolwiek z drugiej strony nie poznalbym swojej zony na tym zadupiu. Zarabiam ponad srednia krajowa na zachodzie, latamy kilka razy w roku na wakacje, chodze na silke, splacamy dom, a jednak panuje dziwna pustka, uczucie wykorzenienia i szybko przemijajacego czasu. Opuscilem ziemie przodkow gdzie generacje mieszkaly, przepiekne 4 pory roku zamienilem na wieczna wiosno-jesien w krainie grzyba na scianach. Brak mi wolnosci, chcialbym wybudowac sobie maly basenik przy domu, a nie ma gdzie, tak samo jak chcialbym miec szklarnie i hodowac tam warzywka. Mam wszystko czego chcialem bedac gowniarzem, a okazuje sie ze brakuje mi tego czego nawet nie chcialem, cos czego nawet nie zauwazalem, a mialem. Wakacje mnie nie ciesza, zwiedzilem juz cala Europe, bylem w Ameryce i nazywam to klatwa podroznika bo nic nie powoduje na mnie juz takiego wrazenia az do opadajacej szczeki, wszystko jest takie meh.

#podroze #wies #polska #emigracja #praca #zycie #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Kwestia osobnicza. Ja wyjechałem ze ściany wschodniej na studia do dużego miasta i tu już zostałem, bo tu mam nie tylko pracę, ale przede wszystkim przyjaciół, znajomych. Czuję że tu jest moje miejsce (m.in. dlatego odrzucałem lepsze oferty pracy z Warszawy czy zagranicy, na rok czy dwa mogę wyjechać, ale na stałe nie).

W mieście pochodzenia nie mam już nic oprócz rodziców, których odwiedzam. Gdy ich kiedyś zabraknie, to prawdopodobnie