Wpis z mikrobloga

Cześć, remontuje piętro, chce założycć klimatyzację, myślę 5kW bo powierzchnia spora, okło 75m2 ale nie zależy mi też na jakimś mega zbijaniu temperatury latem, głównie na kilka dni tych najgorętszych. Pewnie lepsze były by pojedyncze do kazdego pokoju albo multisplit ale to za dużo kasy ;) W którym miejscu polecacie zamontować klimatyzator na korytarzu, w miejcu nr 1 czy nr 2 , oba miejsce na scianie. Głównie zalezałby mi na schłodzenie salonu z kuchnią więc nie wiem czy nr 1 nie jest lepszą opcją?
#klimatyzator #klimatyzacja #remontuj z wykopem
Daro_ - Cześć, remontuje piętro, chce założycć klimatyzację, myślę 5kW bo powierzchni...

źródło: piętro2

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Daro_: jak priorytetem jest kuchnia i salon to oczywiste wydaje sie zamontowanie w miejscu 1. Co do mocy to jest tyle zmiennych ze trudno powiedziec.

Edit; rzut to z programu sweet Home 3d?
  • Odpowiedz
@Daro_: poznalem bo sobie w tym dom zaprojektowalem xD nie moglem znalezc odpowiadajacego mi projektu a slabo radzilem sobie z przekazaniem architektowi mojej koncepcji, albo on ze zrozumieniem jej, to narysowalem wszystko w tym programie, zanioslem mu zrzut z wymiarami i mi to przekonwertowal na projekt.
  • Odpowiedz
@Daro_: fajnie masz zrobiony korytarz, wygląda jak puszka rozprężna w syst. wentylacji :) zamontuj w 2, te kilka cm Cię nie zbawi.
Ja bym się skupił na sypialniach, ponieważ tam spędzamy najwięcej czasu. O ile w dzień możesz wyjść gdzieś i się schłodzić, to w nocy jak masz za ciepło to się nie wyśpisz.

Obecnie klimy mają często strumień dzielony na 2 kierunki łopatkami.
  • Odpowiedz