Wpis z mikrobloga

Hejka Mireczki, mam taki pomysł, żeby kupić #apple #macbook pro z 2015 i zainstalować na nim linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiecie może jak wygląda sprawa ze sterownikami i czy thunderbolt 2.0 nadaje się do podłączenia przejściówki na ethernet i hdmi (tzn czy da się wycisnąć, chociaż full HD).
#laptopy
  • 12
@zoomer21_: gówniany pomysł. Na macos odpalisz wszystko co potrzebujesz. Poużywasz, przyzwyczaisz się, nie będziesz chciał nigdy wracać. Do tego pro 2k15 będzie już beznadziejny do używania na co dzień. Myśl o m1. Prawie wszystko chodzi już bezproblemowo na arm
@zoomer21_ ja to bym brał thinkpada z dobrym ekranem chociaż fakt, gładzik w makach to top więc tutaj ciężko będzie znaleźć coś lepszego i większego, no może jakiś matebook od Huawei bym się rozejrzał
@marcus777 jest jedną rzecz która nie chodzi, system to odpad niestety o jest często mocno upośledzony. Ja przez 2 lata się do teraz do niego nie przyzwyczaiłem i #!$%@? ale nie ma innej opcji więc cóż, jest jak jest
@marcus777 działać działa ale skróty klawiszowe są trochę pomieszane no i taka głupota jak zaznaczenie kilku plików żeby sprawdzić ile łącznie zajmują. W Windowsie odpala się jedno okno i podlicza a tutaj ile plików tyle okien chyba że jest inny sposób. Plus problemy z monitorami. Testowałem dwa i czasami zaczyna smuzyc, na Somomie jest to rzadsze i jak się problem pojawi to wystarczy zmienić profil koloru na inny na chwilę i się