Wpis z mikrobloga

Macie wrażenie, że nawigacja Google coraz gorzej prowadzi, wydłuża drogę i prowadzi po zadupiach zamiast po szybkich drogach?


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: nie, gmaps do nawigacji w samochodzie poza duzymi miastami zawsze bylo CHU****we
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: najgłupszy możliwy patent jaki wprowadzili to zmiana aktualnej trasy i klikanie odrzuć, człowiek sobie wybrał za wczasu trase jaka mu pasuje a potem musi klikać ciagle bo jakaś trasa jest szybsza np o 1 min o 2 o 3, tylko że prowadzi potem po dziurach, posesjach, polach i innym dziadostwie, to już lepiej przetoczyć sie w korku
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: ostatnio wybranie alternatywnej trasy oszczędziło mi 37 minut, bo korki przed i w samej warszawie.
Nie musisz klikać odrzuć, jak nic nie zrobisz to nie zmieni. ale mi mega rzadko coś takiego się pokazuje, jak jade np przez polskę, większą trasę to rzadko kiedy mam taką propozycję w ogóle. Ostatnio to właśnie jakoś rok temu te 37 minut.
  • Odpowiedz
Macie wrażenie, że nawigacja Google coraz gorzej prowadzi, wydłuża drogę i prowadzi po zadupiach zamiast po szybkich drogach?


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ostatnim razem, jak tak miałem, to w końcu #!$%@? usiadłem, zacząłem przeglądać wszelkie ustawienia użytkownika i znalazłem: w jakimś momencie ewidentnie niechcący sobie uaktywniłem "unikaj dróg ekspresowych i autostrad".
  • Odpowiedz
@Jarek_P: moja sytuacja. Od jakiegoś czasu nawigacja sciagala mnie z autostrad na drogi podrzędne. Nawet na jakiś czas zacząłem jeździć z inną navi. Z głupia zobaczyłem że mam włączona powyższa funkcje. Dam sobie rękę uciąć że sam tego nie zmieniałem.
  • Odpowiedz
a potem musi klikać ciagle bo jakaś trasa jest szybsza np o 1 min o 2 o 3, tylko że prowadzi potem po dziurach, posesjach, polach i innym dziadostwie, to już lepiej przetoczyć sie w korku


@Mawid_Dotyka: nie musi. Propozycja alternatywnej trasy jest propozycją i póki nie klikniesz w zgodę, bądź nie skręcisz zgodnie z sugestią, tylko propozycją pozostanie. I choć oczywiście bywają wyjątki, zwykle tej propozycji warto się przyjrzeć, zwłaszcza
  • Odpowiedz
Nie musisz klikać odrzuć, jak nic nie zrobisz to nie zmieni.


@r5678

Propozycja alternatywnej trasy jest propozycją i póki nie klikniesz w zgodę,


@Jarek_P

Nieprawda. Mapa daje propozycje i jeśli w ciągu kilkunastu sekund nie klikniesz "odrzuć", to zastosuje tą trasę. Będzie mówiło, że masz skręcić zgodnie z nią.

Jedyny "sensowny" sposób to pamiętać trasę i pomimo tego, że mówi "skręć", to jechać dalej zgodnie ze starą trasą. Wtedy przeliczy od nowa
  • Odpowiedz
@mk321 google map w polsce i za granica, jak znam trase to waze za granica bo to taki janosik, poza tym sa nawigacje na allegro np igo na cieżarowe autobusy i osobowe za 300zł ich plus jest taki że dobrze pokazuja jak jechać na zjazdach z autostrady bo google czesto mota i ktoś przejeżdza
@mk321
  • Odpowiedz