Wpis z mikrobloga

Finlandia, Ukraina, Islandia


@mmm_MMM: będzie losowanie, ponieważ z ligi B będzie najprawdopodobniej 5 drużyn kwalifikujących się do barażu.

Polska - Estonia
Walia - Finlandia / Ukraina / Islandia
@mmm_MMM: Wiesz, co widzę, że UEFA w wytycznych sama sobie przeczy. W jednym miejscu podaje, że jak braknie drużyn z danej ścieżki to jest dobierana najwyżej skalsyfikowana, która się nie załapała z niższej, a potem znowu jest info o tym losowaniu. Dziwne
@bet730: @mmm_MMM ok. Wczytałem się w głębiej. UEFA na swojej stronie podaje informację o losowaniu, ale dla mnie to jest dalej przeczenie samej sobie. Widać tę zasadę na tej samej stronie.

Ok. Mamy więc na dziś Polskę, Walię i Estonię - to jest jasne i zgadza się z ich zasadami. Potem jednak wjeżdża info, że kolejny zespół będzie przydzielony na podstawie ogólnego rankingu Ligi Narodów z zastrzeżeniem, że do wyższej grupy
Erimar - @bet730: @mmm_MMM ok. Wczytałem się w głębiej. UEFA na swojej stronie podaje...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-18 235314

Pobierz
@bet730: @mmm_MMM Tu jeszcze same przepisy punkty 16.01 i 16.02 jakby tylko one były to są jasne i wychodzi, że jest to na dziś dzień Islandia, ale potem wjeżdża punkt 16.03 i według mnie te przepisy zaznaczone na żółto się gryzą ze sobą. W ogóle nawet w tych przepisach jest info, że dokładne kryteria rozstawienia ustala UEFA executive committe. Śmiech na sali
Erimar - @bet730: @mmm_MMM Tu jeszcze same przepisy punkty 16.01 i 16.02 jakby tylko ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-19 001308

Pobierz
@bet730: @mmm_MMM tak na koniec na chłopski rozum. Nie rozumiem motywu losowania z tych trzech drużyn patrząc na przytoczone przepisy, bo czemu z tej grupy drużyn np. Finlandia, która była wyżej w Lidze Narodów miałaby być dolosowana do trudniejszej ścieżki naszej. To byłoby wbrew temu, co sami na początku mówili o tworzeniu ścieżek i byłoby niesprawiedliwe. No nic, pozostało nam czekać
Erimar - @bet730: @mmm_MMM tak na koniec na chłopski rozum. Nie rozumiem motywu losow...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-18 232934

Pobierz
@Erimar: po prostu całe formowanie play-offów zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszym jest sam wybór 12-stu drużyn, a drugim etapem jest stworzenie ścieżek, które mają dodatkowe warunki.

Może właśnie dlatego jest losowanie gdy jest więcej niż 4 drużyny, by było sprawiedliwiej. Liczę na Islandię po cichu.