Wpis z mikrobloga

Chciałem obalić jeden argument fajnopolakow że przed 2022, nikt nie słyszał o Wołyniu.

Wrzucam parę utworów sprzed lat żeby obalić ta tezę ( jeden jest po 2022 ale mnie śmieszy). Wiem, jest to głównie rap i środowiska kibiców ale co ja poradzę na to że wiedza neuropy na temat Wołynia to ruch BLM i dyskryminacja rasowa w stanach.

#ukraina
Murland9794 - Chciałem obalić jeden argument fajnopolakow że przed 2022, nikt nie sły...
  • 12
  • Odpowiedz
@Murland9794: Wiedza o zbrodni Wolynskiej byla zawsze dosc powszechna, ale moze mam takie wrazenie bo mieszkam przy granicy "ziem odzyskanych" i sasiednie wioski do tej z której pochodze sa w sporej czesci zasiedlone migrantami zza Bugu. Do tego moj dziadek sluzyl w wojsku na pograniczu Polsko-Ukrainskim tuz po wojnie i slyszal to i owo jako uzasadnienie "gonienia ukraincow" przez wojsko.
No ale pomijajac juz moja nieco specyficzna sytuacje zwiazana z Dziadkiem
  • Odpowiedz
  • 1
@ZielonaOdnowa: tak, niestety przez ostatnie dwa lata, na wykopie panowała narracja, że Wołyń to historia dla Polaków nieznana rozpowszechniana przez rosyjskich agentów po 2022. Jest to oczywiste kłamstwo.
  • Odpowiedz
Chciałem obalić jeden argument fajnopolakow że przed 2022


@Murland9794: Nikt tak nie twierdzi, popularyzacja tematu miała miejsce po 2014 nie po 2022.

@ZielonaOdnowa: Publikacje były przed 2014 ale tematem mało kto się zajmował, zaryzykowałbym też stwierdzenie że większość Polaków nie zdawała sobie sprawy z ludobójstwa na Wołyniu, co być może wynikało z faktu że Ukraina nie funkcjonowała jako państwo po II wś aż do 1991. Faktem jest że to agresja
  • Odpowiedz