Wpis z mikrobloga

Mirasy mam pytanie o #koty.
Wyjechaliśmy z różową na urlop na tydzień. Fela została pod opieką ciotki w naszym mieszkaniu. Po przyjeździe po minutach miłości zlała się na moją kurtkę której nie zdążyłem powiesić a położyłem na łóżku. Wczoraj zrobiła dwójkę na pościel. Nic myślimy że to że złości że nas nie było. Cały dzień się z nią zajmowaliśmy. Dziś znów była dobra, a tu nagle przed chwilą znów pełna dwójka na pościli... Co robić? Jakieś kary czy co? Kuweta czysta.

Polasz - Mirasy mam pytanie o #koty.
Wyjechaliśmy z różową na urlop na tydzień. Fela ...

źródło: Screenshot_2023-11-18-11-04-21-888_com.miui.gallery-edit

Pobierz
  • 6
@OgorekMorski: no i byliśmy. Zbadana, zdrowa. Zaleciła na wszelkimi wypadek zbadać mocz, ale największe szanse, że to ciągła złość na nas, że ją opłaciliśmy. Zobaczymy czy pastylki na " poprawę humoru" coś dadzą.
@gesslerowaa: właśnie ta złość o której pisze to te problemu behawioralne u niej wychodzą. Wzięliśmy ją od straży ochrony zwierząt jak była bardzo malutka (taka piękna była wtedy jak na zdjęciu) i mieliśmy być na to gotowi. Wetka powiedziała że to się zdarza i przed następnym wyjazdem zacząć ją "ułaskawiać" obrożą z feromonami lub tymi lekami na "poprawę humoru" żeby tak się nie stresowała jak nas nie ma.
Polasz - @gesslerowaa: właśnie ta złość o której pisze to te problemu behawioralne u ...

źródło: Screenshot_2022-10-22-20-46-23-624_com.miui.gallery

Pobierz
@Polasz od obroży lepsze są feromony do kontaktu (ja używałam feliway), obroża może się zahaczyć gdzieś i kot się może udusić. Jak problem będzie dalej to skontaktujcie się z behawiorystą, może będzie mieć jakieś sensowne porady. Ale nie nazywaj tego zachowania złością czy złośliwością, koty nie są aż tak zaawansowane emocjonalnie - to jest po prostu stres :(
@Polasz te feromony do kontaktu to nawet teraz możesz kupić, może coś pomogą a nie zaszkodzą. U mnie w miare ok na stres sprawdza się kalmvet ale suplementację trzeba wdrożyć jakiś czas przed stresującym czynnikiem.