Wpis z mikrobloga

@Jdheuehxbsnnd essential jest potrzebny do grania online + co miesiąc dostajesz do przypisania gry w które możesz grać jak masz aktywny abonament. Extra daje pulę gier trochę na zasadzie Netflixa - płacisz i masz dostęp do całego kataogu, nie płacisz nie grasz. Premium daje opcje streamingu, to warto jak tęsknisz za grami z PS2/3 one są streamowane na konsole

Co do korzyści to teraz są zniżki, poszukaj na Pepperku zniżek na karty
  • Odpowiedz
@Admiral16:
''do przypisania gry '' Czyli moge je sobie zapisac tak? A extra nie moge zapisac i mam katalog gier? Hm. Ja nie potrzebuje grac online, to chyba najlepsza opcja będzie Extra.
I essential mam 2 gry na miesiac tak? I jesli w przyszlosci bym sie zdecydowal na granie online to moge polaczyc essential z extra?
  • Odpowiedz
@Jdheuehxbsnnd: Może tak będzie łatwiej:

W każdym abo przypisujesz gry co miesiąc, ale w tych wyższych masz dodatkowo katalog tych dostępnych od ręki (przy czym z katalogu gry znikają i się pojawiają, a te które masz w danym miesiącu do przypisania to masz już na wieki wieków, o ile będziesz płacił) oraz katalog tych z PS1/2/3 (tylko w najwyższym - premium).
Minusem przypisywania jest to, że trzeba o nim pamiętać -
Admiral16 - @Jdheuehxbsnnd: Może tak będzie łatwiej:

W każdym abo przypisujesz gry c...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-17 225750

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jdheuehxbsnnd: każdy kolejny poziom daje Ci poprzedni czy Extra zapewnia Essential. Essential daje miesięczne okienko gdzie musisz przypisać gry i masz je dostępną na stałe, ale, żeby zagrać musisz mieć aktywny abonament (choć możesz mieć przerwę w ciągłości). Ta baza gier to jak z Netflixem - dopóki są w bazie to możesz grać, ale niektóre tytuły wlatują tam na stałe, a inne np. na rok i po tym jak wypadną to
  • Odpowiedz
@Admiral16:

1. Te przypisywanie gier, to ja je przypisuje do konta na Ps plus i jesli nie mam oplaconego abonamentu to pomimo przypisania nie bede mogl grac w te gry? Czy tez ja je przypisuje na dysk do ps i moge grac w te gry nawet bez oplacenia kolejnego abonamentu?

2. A co do katalogu, to moze byc np zaczne grac, przejde polowe gry i nagle gry nie bedzie?
  • Odpowiedz
@Sarpens:
Dobra rozumiem. Pzypisanie gry daje granie ciagle, jesli ma sie wykupiony abonament tak, jesli nie ma sie abonamentu to nie mozna grac w przypisane gry, dobrze to rozumiem? Baza gier to chodzi Ci o katalog tak? Moze byc, ze zaczne grac w gre i nagle ona zniknie z katalogu i nie bede mogl w nia grac?
  • Odpowiedz
@Jdheuehxbsnnd ad.1 nie płacisz nie zagrasz - większość gier teraz bez neta nie wstaje więc nie da się przykombinować (choć można mieć abo z kimś do spółki)
Ad.2 Zdjecie gier z katalogu ogłaszają z wyprzedzeniem - wygląda to tak, że pewnego dnia jak chcesz ją włączyć to Ci proponują zakup w normalnej cenie z PS Store, choć Jeszcze dzień wcześniej grałeś "za free"
  • Odpowiedz
@Admiral16: Rozumiem. Dziękuję za wytłumaczenie. A powiedz mi jeszcze o co chodzi z tymi kontami tureckimi? Ma to sens? W sensie z tego co gdzieś przeczytałem, to ceny poszły znacząco w górę i szkoda zachodu. Jakie jest Twoje zdanie?
  • Odpowiedz
@Admiral16: Rozumiem. Dobra to ja decyduje się na ten ps + extra, chyba ro będzie najlepszy wybór. I też w te tureckie nie będę się bawił. Koszta abonamentu tak na prawdę nie są jakieś kosmiczne, a zwraca się to na pewno.
  • Odpowiedz
@Admiral16: 1. Gdzie znajde informacje na ps plus/store kiedy dane gry są zdejmowane?
2. Gdzie mogę wyłączyć automatyczne odnawianie sie subskrypcji?
3. Czym jest Kolekcje -》 PS5 Essential? Sa to gry z ps5 I je również znajdę w katalogu gier? Tak jak np Ubisoft + Classics? Wszysttko znajde w jednym katalogu czy są to jakieś "dodatkowe gry" których nie ma w katalogu gier?
  • Odpowiedz