Wpis z mikrobloga

Witam. W związku z potwierdzoną odbudową Pałacu Saskiego w Warszawie chciałbym zapytać szanowne grono ekspertów czy już wiadomo które kamienice we Wrocławiu zostaną rozebrane w celu dostarczenia takiej ilości cegieł potrzebnych na odbudowę?
Z tego co wiem te kamienice na Pułaskiego odpuścili, więc zastanawiam się skąd nasz rząd weźmie teraz taką ilość cegieł na kontynuację odbudowy Warszawy?

#polska #wroclaw #pdk #historia #breslau #warszawa #architektura #nieruchomosci
enten - Witam. W związku z potwierdzoną odbudową Pałacu Saskiego w Warszawie chciałby...

źródło: gf-D8Nj-W2n4-wpHw_odbudowany-palac-saski-wg-wxca-664x442

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@enten: kogo tam cegły obchodzą, ważne że jest kolejna studnia bez dna via Stadion Narodowy, Przekop Mierzei itd z której będzie można swoim posypać na wszelakie sposoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bdg-bro: z jednej strony masz rację, bo to studnia bez dna, koszy będą na pewno dużo wyższe niż zakładane i przy okazji ktoś znajomy zarobi. Z drugiej strony jako człowiek mam w sobie potrzebę piękna, jeśli pałac będzie wyglądał jak na wizualizacji to Plac Piłsudskiego będzie naprawdę świetnie wyglądał z ogrodem saskim zaraz za nim. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jak budowali Wawel to ludzie dosłownie umierali z głodu,
  • Odpowiedz
@Rizzo: sama odbudowa Pałacu Saskiego będzie dużym symbolem dla Polski, jako inwestycję również popieram. Mam niestety wewnętrzne odczucie , że motywacje co do tej inwestycji są cyniczne. Żebym nie był malkontentem odnośnie postępowania naszych polityków , to zarządy nieistniejących lotnisk, elektrowni funkcjonują w wielu krajach.
Tak jak nasza PEJ, która ponad 10 lat nie potrafiła stwierdzić gdzie właściwie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz