Wpis z mikrobloga

Z nudów w robocie zrobiłem małego "pranka" i teraz się zastanawiam, czy istnieje możliwość, aby szef w jakiś sposób doszedł, że to moje dzieło? TL;DR: wysłałem z prywatnego telefonu papaja na wszystkie drukarki przez wifi.

Była końcówka zmiany i nudziło mi się to włączyłem wifi i patrze, że znalazło kilka sieci od drukarek HP, no to wpisałem w google "hp printer default wifi password" i wyszukało, że hasło to "12345678". Myśle sobię, iż to nie może być takie proste, że dyrekcja na pewno zmieniła domyślne hasła, z ciekawości wpisałem i co? NO I GURWA BINGO, połączyło z każdą napotkaną siecią. To postanowiłem to wykorzystać na małe heheszki i znalazłem na szybko mema z papajem i wysłałem go do drukarek. Chyba zaakceptowało, bo nie pokazało żadnego błędu czy odmowy druku. I teraz się trochę cykam, czy nie ma możliwości dojścia do sprawcy tej zabawy. Nie chcę wylecieć za "hackowanie" czy pod co to można podciągnąć.


#praca #pracbaza #heheszki #drukarki #hp #zart #pytanie #pytaniedoeksperta
PEPELeSfont - Z nudów w robocie zrobiłem małego "pranka" i teraz się zastanawiam, czy...

źródło: 1000002727

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont ciezkie do namierzenia. Będą mieli tylko numer MAC twojego wifi w komórce. By musieli chyba każdemu sprawdzać komórkę xD no chyba że macie też jakąś sieć zakładowa do której logujesz się jakimś loginem i hasłem że można twój MAC powiązać z użytkownikiem. W innym wypadku raczej ciężko sobie wyobrazić że Januszex zrobi apel na środku fabryki i każe wyskakiwać z komórek w celu weryfikacji xD
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont:

Nie chcę wylecieć za "hackowanie" czy pod co to można podciągnąć.

Za późno.
Posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont: powiedz że w ramach prywatnego BEZPŁATNEGO projektu na rzecz i dla dobra firmy, w związku ze swoimi zainteresowaniami zrobiłeś nieszkodliwy penetracyjny test bezpieczeństwa środowiska sieciowego.
Powiedz że nie spodziewasz się za to premii, bo robiłeś to z myślą o firmie ;)
  • Odpowiedz
czy nie ma możliwości dojścia do sprawcy tej zabawy.


@PEPE_Le_Sfont: Dojście to może za dużo powiedziane - po prostu będzie w logach czarno na białym, z którego urządzenia było to wysłane
  • Odpowiedz
To zależy, bo jak nie potrafią zmienić hasła to i do logów nie zajrzą. Dużo telefonów też teraz domyślnie przy łączeniu z wifi wysyła losowy adres MAC. Tak robi iPhone i na pewno niektóre androidy.
  • Odpowiedz