Wpis z mikrobloga

Coroczne pytanie dla ludzi, którzy mają problem z przesuszającymi się dłońmi w okresie jesienno-zimowym. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na to dziadostwo? Próbowałam już masy kremów, czy to nawilżających, czy natłuszczających, z witaminami, A, B, C, D etc., lanoliny, ale to wciąż pomaga jedynie na chwilę.

Był taki okres, kiedy za młodu pracowałam w wiecznie ogrzewanej/klimatyzowanej galerii, to skóra pękała mi do krwi, a szefowa się #!$%@?ła, czemu chodzę w opatrunkach, bo "odstraszam klientów" xD No tak, na stówę woleliby widzieć zakrwawione dłonie.

W każdym razie, czy mieliście podobny problem w tak dużym stopniu i udało Wam się znaleźć jakieś rozwiązanie?

#dermatologia #apteka #kosmetyki #jesien #zima
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha Dermosan i Nivea to kupa dla dzieci, u mnie nic z tego, pomaga na góra parę godzin. Zwłaszcza że ostatnio sporo siedzę w domu, więc akurat wychodzenie na zewnątrz odpada. Tak jakbym #!$%@? ewoluowała na jesień w jakiegoś suchozaura tak czy siak.
  • Odpowiedz
@pieczarrra a w domu robisz wszystkie drażniące rzeczy w rękawiczkach, tj. mam na myśli zmywanie, sprzątanie łazienki etc.?
Mi też praktycznie co roku pękają, ale jak pilnuje nawilżania i natłuszczania i używam rękawiczek, to wtedy nie. No i dobry nawyk, żeby grubo odżywiać ręce na noc, brać ciepłe nawilżające kąpiele (nawet z żelem z siemienia lnianego czy krochmalem czy jakieś kąpiele siarczkowe czy emolientowe) i mieć przy sobie zawsze lekki, nielepiacy krem.
  • Odpowiedz
  • 0
@wiewiorka-komandos Zawsze go miałam jako krem nad kremy, ale od kilku lat niestety nie daje rady.

@fuechsinn Z grubsza tak, na wiosnę/lato jest zero problemów. Ale dzięki za pozostałe wskazówki. Jakieś konkretne produkty od nich polecasz? Może być na priv, żeby się nikt nie skichał o jakąś kryptoreklamę.
  • Odpowiedz
@pieczarrra: Nie jestem lekarzem, więc nie dam ci gwarancji, ale polecałbym przynajmniej sprawdzić. Na mnie działa świetnie. Bez niego "zrzucam skórę jak wąż", a jak smaruję pyszczycho dwa razy dziennie to jest git, niezależnie czy wystawiam się na słońce i morską wodę, czy w zimie na mróz i wiatr na nartach.
  • Odpowiedz