Wpis z mikrobloga

@Stalionnn: wsm tłumaczenie typa też średnie, bo w inflacji rok do roku to nie tak działa, i ceny faktycznie mogą spadać z miesiąca na miesiąc. Cały 2022 ważył 100 kg. Jak w 2023 w lipcu ważył 110 (inflacja 10kg, cokolwiek to znaczy xd) a w sierpniu 106 (inflacja 6 kg) to owszem, schudł
  • Odpowiedz
@Faraluch tyle że inflacja to nie tycie, jeżeli inflacja wyniosła 6% to znaczy tylko tyle że ceny wzrosły ale o mniej procent

Jak ważyłeś 100kg i przytyłeś 10kg to ważysz 110. Za rok przytyłeś 6kg to ważysz 116 a nie 110-106 lol

W dużym uproszczeniu oczywiście
  • Odpowiedz
@swinkapl: Mordko, nie. Sprawdź inflację rok do roku i miesiąc do miesiąca. Mówimy o inflacji rr w lipcu (czyli lipiec tego roku do zeszłego) i sierpniu. W obydwu może być dodatnia inflacja rr, ale nie w ujęciu miesięcznym. A dokładnie to co ja napisałam podają co miesiąc
  • Odpowiedz
#!$%@? wyklopy podniecające się wysrywami jakiegoś trolla z avatarem stereotypowej "lewackiej feministki" wygenerowanej przez AI xDDDD

i to te same ryje będą mówić o "nowym pokoleniu upośledzonych julek i oskarków" jak @kjungst
  • Odpowiedz
@plussix niemożliwe, kiedyś w internecie tego błędu się nie widywało, a potem nagle zaczęło go być dużo, co raz więcej.
Czyli musiał przyjść z kolejnym pokoleniem. Może tym co kończyło gimnazja, nie wiem.
  • Odpowiedz
wsm tłumaczenie typa też średnie, bo w inflacji rok do roku to nie tak działa, i ceny faktycznie mogą spadać z miesiąca na miesiąc. Cały 2022 ważył 100 kg. Jak w 2023 w lipcu ważył 110 (inflacja 10kg, cokolwiek to znaczy xd) a w sierpniu 106 (inflacja 6 kg) to owszem, schudł


@Faraluch: ...to w sierpniu ważył 116, a nie 106.
Niczym nie różnisz się od babki ze screena ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
wsm tłumaczenie typa też średnie, bo w inflacji rok do roku to nie tak działa, i ceny faktycznie mogą spadać z miesiąca na miesiąc. Cały 2022 ważył 100 kg. Jak w 2023 w lipcu ważył 110 (inflacja 10kg, cokolwiek to znaczy xd) a w sierpniu 106 (inflacja 6 kg) to owszem, schudł


@Faraluch: wszystko spoko tylko mowa jest o inflacji rocznej w raporcie GUS. I w takim kontekście jest to komentowane.
  • Odpowiedz
@Gluptaki: ale to ten typek pomieszał. Właśnie te 6% to inflacja roczna, a w jego tłumaczeniu przedstawił jako miesięczną. Jego wypowiedź brzmi, jakby przytył 6 kg względem poprzedniego miesiąca. Nawet jakbyś się uparł, że powiedział nieprecyzyjnie (bo niby chodziło mu o względem miesięcy zeszłego roku, chociaż to bardzo naciągane) wykazałam, że #!$%@? to udowadnia. Twoje porównania nie są nawet blisko sytuacji o której rozmawiamy
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Ogółem typ jest przed loszką wiedząc, że spadająca inflacja (ale ciągle dodatnia) to nadal inflacja i ceny rosną. Ale jego tłumaczenie wskazuje, że coś mu dzwoni ale jeszcze nie ogarnia, myli roczną z miesięczną, co już jest głupie. Nie wiem więc co jest czepialskiego w moim komentarzu, jak nawet zaczęłam go od odnośnika do jego tłumaczenia. Zobacz zresztą osoby które mi odpowiedziały... Każdy moment jest dobry aby coś rozjaśnić społeczeństwu
  • Odpowiedz