Wpis z mikrobloga

podatek cukrowy


@NuclearBlast: podatek cukrowy w części spełnia swoje zadanie. Ktoś widząc 2 L Coca Coli za 10,00 zł może kupić sok, albo jeszcze coś innego.
Bardziej mnie zastanawia dlaczego Coco Cola zero bez cukru kosztuje tyle co zwykła :D

Jeszcze zostaje Pepsi, która po cichu zmieniła recepturę i zmniejszyła ilość cukru do 7g na 100 ml. Akurat czasami lubiłem się przy weekendzie napić zwykłej pepsi, a tu ograniczyli ilość cukru,
podatek cukrowy w części spełnia swoje zadanie. Ktoś widząc 2 L Coca Coli za 10,00 zł może kupić sok, albo jeszcze coś innego.


@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: No właśnie nie bardzo, bo soki a raczej coś co nimi jest nazywane bardzo często mają zazwyczaj praktycznie tyle samo cukru co napoje typu Cola chociażby za sprawą procesu pasteryzacji.
podatek cukrowy w części spełnia swoje zadanie. Ktoś widząc 2 L Coca Coli za 10,00 zł może kupić sok, albo jeszcze coś innego.


@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: tak, porównywalną cenę mają piwa na promo, a niektóre standardowo np. Mocne (Jabłonowo). Więc wybór prosty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NuclearBlast a nie? Zrób se test krwi i pochwał się czy masz glukozę w normie.

Słodziki się łapią pod ten przepis, bo są rakotwórcze.

Dziwię się, że jeszcze się nie wzięli za cholerne tłuszcze trans, bo ładują je wszędzie, a też nie mam ochoty udawać się do sklepu i czytać składu trzech produktów żeby się nie truć, bo Pan Janusz przyoszczędziłem na składnikach.

Wielka Unia, do srania chyba.
@NuclearBlast a nie? Zrób se test krwi i pochwał się czy masz glukozę w normie.

Słodziki się łapią pod ten przepis, bo są rakotwórcze.

Dziwię się, że jeszcze się nie wzięli za cholerne tłuszcze trans, bo ładują je wszędzie, a też nie mam ochoty udawać się do sklepu i czytać składu trzech produktów żeby się nie truć, bo Pan Janusz przyoszczędziłem na składnikach.

Wielka Unia, do srania chyba. @Cztero0404 cola zawiera kwas