Wpis z mikrobloga

Mirki chce się pochwalić (). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifowanie schodów na pięterko. Koszt stali, paliwa, gazu i drutu do spawarki - niecałe 1200 zł.

Cholernie dumny jestem z siebie, bo kompletnie nie umiem w spawanie a tym bardziej w schody ( ͟ʖ)

Zostało jeszcze pomalować i przykręcić stopnice wykonane z fosztów po budowie, bo na dębowe mnie nie stać xD Jak mnie będzie stać, to wymienię na właściwe od stolarza albo znając siebie "centuś" weźmie górę i sam sobie skleję i wyszlifuję.

Pozwolę sobie zawołać @FejsFak do odbioru robót xD

#budujzwykopem #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec #chwalesie
stujbeznug - Mirki chce się pochwalić (。◕‿‿◕。). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifow...

źródło: temp_file8552850634989217679

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug: Jezu nie pokazuj tylko tych spoin bo zaraz się mistrzowie spawalnictwa zesrają, obrzuca cię jakimiś normami CE2137 i powiedzą, że narażasz życie ludzi i powinieneś to zlecić profesjonaliście za 10000 zł
  • Odpowiedz
  • 2
@tomszczyk a jak będzie awaria na 3 dni po jakiejś śnieżycy? Albo wyładowaniu EMP? Albo wojny? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja postawiłem na komfort cieplny i psychiczny. Jak najniższe wahania temperatury (pompka chodzi cały czas i sterownik puści obieg jak temperatura w pomieszczeniu spadnie).
Skąd przypuszczenie że bufor to strata? Energia przecież nie znika. Bufor stoi w maszynowni w środku budynku. Całe ciepło co wytraci i tak zostaje
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug to nie przypuszczenie tylko prosty fakt. Jak robiłem instalację, czy to pompy czy gazowe i ktoś wyjeżdżał z jakimiś buforami, sprzęgłami czy innym gownem to wypadał od razu. Przecież gdybyś grzał kotłem bezpośrednio w podłogę to używał byś znacznie mniej energii. Ale rozumiem, że masz z solarow i to żaden koszt. Nie mniej takim rozwiązaniom daleko do energooszczędności.
  • Odpowiedz
  • 1
@lskx @RandyBobandy no właśnie bardzo chciałem takie. Każdy marzy o tym by podziurawić ścianę nośną, zrobić szalunek, wlać kupę betonu, poprawić kilka razy i po kilku latach mieć wszystkie gotowe. Taka szansa mnie ominęła ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 2
@tomszczyk zagalopowałeś się. Prosty fakt: zasada zachowania energii lub termodynamika. Fizyka się kłania. Energia nie znika.
Grzejąc kotłem używał bym dokładnie tyle samo energii. I jedno i drugie ma COP 1:1 ale byłbym pozbawiony komfortu psychicznego i termicznego.
Prąd mam z paneli, z solarów ma się ciepło. I nikt nie mówił o energooszczędności.
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug nie zagalopowałem się, grzejesz dom energia, którą tracisz z bufora? W jakiś konkretny sposób ją rozprowadzasz? Czy jednak rozprowadzasz poprzez podłogówkę pompka z bufora? Czepianie się nazewnictwa, kiedy dobrze wiadomo o czym mowa. Bez odbioru
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug A no nic, też budowałem dom, rok już mieszkam, od takiego stanu stanu jak masz do mieszkania minęło 8miesiecy, nie miesiąc. Ale życzę powodzenia, jeśli nie pracujesz i robisz tylko to, to może się uda, ale kuchnie nawet chcesz samemu robić ? Dodatkowo łazienki masz zrobione ?
  • Odpowiedz