Wpis z mikrobloga

Mirki pomożecie mi przy wyborze materaca? Od kilku dni przeglądam oferty i tylko więcej wątpliwości mam... różne rozdaje, twardość itd.
Poszukuje jakiegoś w rozmiarze 120x200 (niestety takie wymiary to max) mimo, że trochę za mały to będą spały dwie osoby (razem ~140kg), budżet 1500zł. Czy jesteście w stanie coś doradzić albo korzystacie z jakiegoś i jesteście w stanie polecić?

#materac #materace #lozko #pytanie #sen
  • 11
@Mellisuga: twardosc H3, H4
wysokosc 20+

imho bez sprezyn, gruba pianka do tego mata kokoswa, jezeli lubisz to wykonczenie z pianki termoformowalnej visco (grube wisko daje super uczucie zapadania sie mimo jednoczennie stabilnego podparcia istotnych czesci, ale ciezko na nim robic cokoliwek poza spaniem (seks, ksiazki)).

1500k to bardzo duzo na materac 120
  • 0
@Milano: ja 85kg ona ~50kg, ja 186cm ona niższa, jeżeli chodzi o ból pleców to zazwyczaj odczuwam w okolicach lędźwi, ale to pewnie przez prace, raczej odpadają materace miękkie.
dzięki za zainteresowanie
@Mellisuga: Przy twoich parametrach, wybrałbym materac H3 (twardy, zalecany użytkownikom o wadze ok. 80-100 kg). W promocji jest obecnie np. Materasso Termopur Comfort 21: https://materasso.pl/materac/799 - link prowadzi do zwykłego Termopura o wysokości 19 cm, ale w promocji jest wersja 21cm (z pikowanym pianką termoelastyczną pokrowcem). Bardzo przyjemny materac na jakościowych piankach. Rozmiar 120x200 jest w cenie 1465 zł. Jeśli dołożyłbyś 3-4 stówy to warto wybrać Materasso Aqua Sleep (na włoskich
@Mellisuga: Tak, sklep jest mi znany. Zamawiaj śmiało :) Dodam, że jeśli zdecydowałbyś się na rozmiar 140x200 to mógłbyś zamówić wersję partnerską - jedna połówka H3 (twardsza dla ciebie), druga połówka H2 (średnio-twarda, dla różowej).