Wpis z mikrobloga

Żyłem do niedawna w przeświadczeniu, że mając w domu i głównie na domowe potrzeby wstawioną płytką (60cm) szafę rack 42U i jeszcze a strychu małą 12U jestem w ścisłej czołówce overkillowania domowego IT. Życie właśnie zweryfikowało...
Jak co poniektórzy może zauważyli, sprzedawałem tutaj pofirmowe racki, duże pełnowymiarowe serwerówki 48U, metr głębokości. Dwie ostatnie wziął ode mnie gościu, który jak stwierdził, wreszcie chce sobie w domu porządną serwerownię zrobić :)
I nie wiem, czy nie ciekawszy nawet był przypadek poprzedni: tylko jedna szafa (przypominam: 48U, szafa głęboka, 100cm), ale po co? Monitoring posesji gość będzie w niej zakładał :D

#siecikomputerowe #automatykadomowa
  • 5
  • 0
@barto125: to co wymieniłeś zajęło mi jakieś 12U. No niechby 15, bo UPS duży, a zaszalejmy, niech będzie 18U. Co z pozostałymi 30U? I co z całym tyłem szafy, gdzie będzie drugie tyle miejsca, bo żaden z wymienionych sprzętów nie jest głęboki?

Dla jasności, ja mu nie żałuję, niech ma, zwłaszcza, że za śmieszne grosze (10% ceny rynkowej za używkę i może ze 2-3% ceny sklepowej z fakturą) nową szafę kupił.
@Jarek_P Znam osobiście typa co ma 48U metrowa u siebie w domu. Zmieścił tam cała sieć budynkowa z całą automatyka wraz ze sterowaniem oświetlenia i sieć Ethernet po domu a i żeby było śmieszniej to mu miejsca zabrakło bo nie ma jak tam nawet kija wcisnąć. A żeby było śmieszniej to mu miejsca na UPSa zabrakło i stoi w garażu obok za ścianą. Szkoda że nie mam zdjęcia. Sama rozpiska sieci KNX