Wpis z mikrobloga

#rouvy #trenazer #stacjonarnyrownik

Pogoda za oknem średniawka i kwestią czasu jest jak codzienne dojazdy do roboty zamienię na zbiorkom.
Z kobitą jesteśmy zdecydowani na zakup trenażera do rekreacyjnej jazdy i trochę podciągnięcia formy coby na wiosnę nie uczyć się jazdy na nowo.

W związku z tym mam kilka pytań.

Jaki trenażer do 2500 zł?
Dwa warunki: napędzał będzie to trekking z kasetą 8biegową, trenażer kompatybilny z apką Rouvy coby zajoba nie dostać od gapienia się w okno

Jak z połączeniem?
Bluetooth czy od razu pakować się ANT+?
Czytałem że Bluetooth potrafi zerwać połączenie.

Odpalenie sprzętu.
Rozpakowuję, stawiam rower, łączę i jadę czy jeszcze jakieś czary trzeba odprawić?

No i ostatnie.
Nie ścigamy się, chcemy sobie pokręcić, przy okazji pozwiedzać wirtualnie albo wrócić tam gdzie się jeździło.
Sprawdzi się?

I thank you from the mountain( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
Jaki trenażer do 2500 zł?


@Piaseczyniak: Wahoo Kickr Core

Czytałem że Bluetooth potrafi zerwać połączenie.


@Piaseczyniak: BT jest dużo stabilniejsze. Odpalasz Rouvy na laptopie/tablecie/gdzie tam chcesz co ma BT i śmiga bez problemu z powyższym chomikiem.

czy jeszcze jakieś czary trzeba odprawić?


@Piaseczyniak: Kalibracja poprzez appke Wahoo (bo ten model nie ma wbudowanej autokalibracji)

Sprawdzi się?


@Piaseczyniak: Aż nadto. Nawet możesz sobie wgrać jakiegoś GPXa do komputerka/zegarka który
Bluetooth czy od razu pakować się ANT+?

Czytałem że Bluetooth potrafi zerwać połączenie.


@Piaseczyniak: też czytałem, razem z trenażerem kupiłem dongla ant+ i na tyle często było coś nie tak, że w końcu olałem, zacząłem łączyć się z laptokiem po bt i zapomniałem co to gubienie połączenia. Więc spróbuj najpierw z bt, a w razie czego będziesz kombinował z donglem ant+.