Wpis z mikrobloga

#wroclaw #breslau

Wroclaw na jednym obrazku ( )

Ulica Rydygiera projekt WBO nasadzenia.

Chodnik taki a nie inny, instalacje podziemne zapewne tez pamietaja Niemca, do tego waskie przejscia i bliskosc kamienic - a #!$%@? #!$%@? drzewka jakos to bedzie ¯\(ツ)/¯

Zdjecia pochodzi z FB Wrocław - Inwestycje Budowlane
PurpleHaze - #wroclaw #breslau

Wroclaw na jednym obrazku (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Ulica Rydygiera...

źródło: FB_IMG_1700033394590

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Chodniki to też Niemca pamiętają pewnie. Założmy, że te drzewa wyrosną. Za 10 lat będa większe i wtedy co? Problemy z korzeniami pod budynkiem i jezdnią? Rozwalony od korzeni chodnik?

@let_it_be Przestań. Przecież ta kostka jest zabytkowa. Jej szkoda xD
  • Odpowiedz
  • 4
Za 10 lat będa większe


@Darth_Gohan: pytanie czy cokolwiek tam posadzone wytrzyma 10 lat.
Raz ze srodowisko dosc niesprzyjajace i moze toto usychac, a we Wrocku sporo takich akcji juz bylo.
Dwa przyjdzie jakis remont, modernizacja, awaria i pilny remont i to beda pierwsze ofiary.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: przecież jak posadzą te drzewa to gdzie światowi filmowcy będą kręcić filmy o rozdupczonym Berlinie z czasów drugiej wojny światowej?
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Dlatego napisałem "Załóżmy" xD

Tam środowisko to jedno. Starczy sypanie soli na ulicę i jest wesoło. Mało co to wytrzymuje.

Ja naprawdę rozumiem chęć zmiany miasta i zrobienia go bardzo zielonym i przyjaznym. Tylko tak jak mówisz niech to będzie zrobione z sensem. Najpierw zróbmy modernizacje w okolicy jakieś remonty i dopiero włóżmy drzewa jak to jest przygotowane.

Mi się nawet nie chce zaczynać tematu jaki tam cyrk teraz ludzie
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: miejsca parkingowe trzeba ograniczac i likwidowac, zeby byly mniejsze korki. Parking pietrowy na nadodrzu? xd ok, to moze zburzmy jakies dwie kamienice i w ich miejsce parking

Odezwij sie byku do mnie na pw wysle ci pare tytulow ksiazek (moge ci nawet je pozyczyc) o urbanistyce, planowaniu, ruchu drogowym. Widze, ze ci zalezy na naszym miejscie i udzielasz sie w tym temacie pod kazdym postem (to sie chwali), ale caly
  • Odpowiedz
@MrExpendable: Czytałem te książki. O zwężaniu ulic. Najczęstsze przykłady? USA
Znacznie rzadziej potrafi się pojawić Paryż czy Amsterdam. Czyli miasta zupełnie inne od naszego. Ostatnio dorzucają jeszcze Kopenhagę i Seville np.

Urbanistyka? Najnowsza koncepcja czyli miasta 15 minutowe. Fajne na papierze, gorsze do zrealizowania jak nie masz podstawowej rzeczy czyli komunikacji zbiorowej na poziomie oraz gęstej zabudowy oraz zaplanowanych usług w danym kwartale. Do tego weź mi powiedz jak tam szkoły
  • Odpowiedz
@MrExpendable:

Parking pietrowy na nadodrzu? xd ok, to moze zburzmy jakies dwie kamienice i w ich miejsce parking


Jest tyle 'dziur" po kamieniach i wolnych miejsc ze spokojnie miejsce by sie znalazlo. Mieszkam na jednej z "zabytkowych" dzielnic i serio, zamiast widziec masowo poparkowane auta na kazdej ulicy wolalbym pojsc pare minut na moj lokalny parking pietrowy jesli potrzebuje sie gdzies autem przemiscic.
Lub modelem zachodnim ktory tak lubia aktywisci parkingi
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Mieszkam dosłownie w kamienicy obok tych nowych nasadzeń i akurat miejsca parkingowego te rabaty nie zabierają ani jednego, bo parkowanie i tak jest równolegle na ulicy. Ale - jak z zazdrością patrzyłem jak zmieniła się Chrobrego po zasadzeniu drzew tak tu mam mieszane uczucia - niby dobrze że będzie zielono na tej smutnej ulicy ale z drugiej strony zaplanowane jest to idiotycznie. Priorytetem powinno być wyremontowaniu chodników i dopiero później
  • Odpowiedz
@rajdowiecwamoku: Chodniki w sporej części miasta to nie były nawet wyrównywane także wiadomka.
Nie wiem czemu byłem pewny, że na Rydgiera jest jednym kołem na chodniku wyznaczone. Jak tak to soryy.

no u nas tak za bardzo nie myślą. Standard niestety. Ciekawe co za chwilą będą mówić matki z wózkami jak się będą musiały tam mijać xD
  • Odpowiedz
@PurpleHaze Jak to dlaczego, przecież to suweren chciał, realizujemy WBO, daliśmy ludziom możliwość wydawania miejskich pieniędzy i to jeszcze źle? </ironia> niestety tak się kończą głupie pomysły jeśli nie są uwalone w zarodku. ¯\(ツ)/¯

@MrExpendable: Ja mam taką uwagę, może mądrą, może głupią, nie wiem. Dlaczego przy wykupywaniu abonamentu parkingowego, 95% rabat (albo i większy) należy się osobie która mieszka w danej okolicy? Rabat powinien mieć właśnie taki mieszkaniec ul. Smardzowskiej,
  • Odpowiedz
masakra wladze wro to #@$@#$, syf ale beda drzewka by psy je obsikaly i zasraly skrawek ziemi - bedzie tak na 100000%, jeszcze jakis kierowca przejedzie drzwko i skonczy sie jak wszystkie podobne inwestycje, stracona kasa.
  • Odpowiedz