Wpis z mikrobloga

A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą słynną praworządność.
A metoda była prosta: przyjąć do neo-krs wybitnych prawników:
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego (Koalicja Obywatelska), Tomasz Zimoch (Polska 2050, PSL), Anna Maria Żukowska (Lewica)
I cyk.
Już mamy "normalny" KRS ¯_(ツ)_/¯
Mały edit: to prawdziwie screeny z TVN24 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#polska #polityka #wolnesady #wybory #heheszki #bekazlewactwa #bekazlibka #bekaztvn
BezDobry - A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą...

źródło: temp_file8872117312988445482

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@BezDobry: Nie nie mamy normalnego KRS. Te osoby wybrano, aby blokować wpływ Pis na wybór i awanse usłużnych sędziów. Jak tylko ustawę będzie dało się przepchnąć przez prezydenta, KRS zostanie zresetowany do stanu z przed Pis.
  • Odpowiedz
Te osoby wybrano, aby blokować wpływ Pis na wybór i awanse usłużnych sędziów


@Dragonan: nie ma żadnego mechanizmu który o tym mówi. oni nie zostali powołani na chwile na jakieś zadanie i potem out. po prostu zostali powołani
  • Odpowiedz
@BezDobry: @xDawidMx @Dragonan @galicjanin @To_ja_moze_pozamiatam @semperfidelis @stan-tookie-1

Ej, ale wiecie, że przedstawiciele Sejmu w KRS to są po prostu oddelegowani posłowie? Powinni mieć jakieś przygotowanie i tak cała ta ekipa to z wykształcenia prawnicy, z czego Zimoch odbył jeszcze aplikację. W KRS nie muszą siedzieć profesorowie prawa jak w SN, NSA czy w TK, bo oni zarządzają sądownictwem, a nie rozstrzygają najbardziej skomplikowane problemy natury prawnej.
  • Odpowiedz
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego (Koalicja Obywatelska), Tomasz Zimoch (Polska 2050, PSL), Anna Maria Żukowska (Lewica)

I cyk.


@BezDobry: akurat pod tym względem też jestem zdziwiony. Bronienie na siłę koalicji rządzącej w 1,5 roku zaliczy taki sam cykl na Mirko jak opinie o restrykcjach pandemicznych, wychwalaniu szlachetności Ukraińców, merytorycznej postawy Konfederacji itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Fajnie by było jakby tym razem jednak nie było jak z VAT-em.

Natomiast niestety nasze elity polityczne nie raz już pokazały, że nie ma co im ufać więc się nie dziwię, że ludzie wszędzie już wieszczą upadek.

Ciężko będzie odbudować zaufanie po tych latach rządu PiSu.
  • Odpowiedz
  • 5
@Dragonan

@BezDobry: Nie nie mamy normalnego KRS. Te osoby wybrano, aby blokować wpływ Pis na wybór i awanse usłużnych sędziów. Jak tylko ustawę będzie dało się przepchnąć przez prezydenta, KRS zostanie zresetowany do stanu z przed Pis.


Taaa, dlatego paskowy w TVN zmienił nazwę zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania.
I z pewnością, zmienią ustawę żeby stracić stołki i wpływ na sądownictwo. Bo zdobyli władzę w Polsce, żeby ją oddać "ludowi" (sędziowskiemu)
  • Odpowiedz
Ej, ale wiecie, że przedstawiciele Sejmu w KRS to są po prostu oddelegowani posłowie? Powinni mieć jakieś przygotowanie i tak cała ta ekipa to z wykształcenia prawnicy, z czego Zimoch odbył jeszcze aplikację. W KRS nie muszą siedzieć profesorowie prawa jak w SN, NSA czy w TK, bo oni zarządzają sądownictwem, a nie rozstrzygają najbardziej skomplikowane problemy natury prawnej.

Odpowiedz


@PositiveRate: To w takim razie, wytłumaczysz mi czemu jak Pis miał
  • Odpowiedz