Wpis z mikrobloga

Mam Skoda Superb 2 i w ostatnich dniach zauważyłem, że auto ma ciężej odpalić niż zwykle. Pewnie akumulator, ale boję się go wyjmować na razie, bo nie mam kodu do radia xD Czy to prawda, że jak wyciągniemy akumulator, a radio mieliśmy wcześniej wyłączone to nie będzie wołać pinu?
#samochody
  • 5
@Vestor: W 90% będzie wołać o pin. Ale po to by sprawdzić stan akumulatora nie trzeba go odpinać. Wystarczy podjechać do elektryka samochodowego, on ma taki przyrząd z bocznikiem i sprawdzi stan akumulatora.
Ale jeśli chodzi o trudności z uruchomieniem... Jeśli nie są to trudności polegające na pojedynczym zakręceniu silnika i koniec, to nie stawiałbym na akumulator ale inne przyczyny.
@Vestor: co ci da wyjmowanie? podjedź do jakiegokolwiek elektryka sprawdzi przyrządem pojemność i prąd rozruchowy akumulatora i zmierzy ładowanie. Po za tym jak słabo kręci to równie dobrze może być problem z rozrusznikiem, może kręcić ale ma za mało mocy i kręci ciut za wolno.
@sberatel: samo odpalanie jest w większości ok przez większość czasu, ale np. po zimnej nocy jak odpala to czasami wszystko gaśnie i ciężej mu to idzie. Zazwyczaj po takich objawach miałem później rozladowany całkowicie aku. Poza tym ostatnio jeździłem na krótkich odcinkach przez co nawet nie miał kiedy się podładować. Boję się pewnego dnia do pracy nie zdążyć xD Albo może zainwestowac w taki powerbank rozruchowy w razie takiego problemu?
@Vestor: a wszystkie świece żarowe sprawne jeżeli to diesel ? jak przygasają kontrolki to raczej za mocno spada napięcie na akumulatorze z racji małej pojemności, tak czy siak sprawdzenie tego to kilka minut