Wpis z mikrobloga

bo już mnie zęby bolą?


@Robolkop: :DD

Uwazaj bo jak stracisz zeby to bedzeisz bezrobotny :)

Narzedzi jest od groma. Pytanie do jakich kabli.

W robocie mam knipexa. Ale nie obierze 0,34mm. Do tego juz musze weidmuelera. W domu mam zupelnie cos innego (bo w domu to glownie plaskie kable sie obiera)
@wypokowy_expert to co polecasz to jest do dupy.

@Robolkop do plaskich i okrągłych to takie rurkowe knipexy, kupisz je za około 100zl sztuka. Nie da sie ich niechcący połamać.
Jeśli chodzi o pojedyncze żyły albo inne lgy do 6mm2 to automaty z jokari za 40zł. I masz wszystko.

A jak nożem do tapet ciąłeś paznokcie to widocznie musisz nauczyć sie jego obsługi. Ja nożem operowałem jakieś 4 lata codziennie i zaciąłem sie
  • 0
@gorzki99: a to ściągnie zewnętrzną izolację? Ciekawa marka nigdy nic od nich nie miałem.
9005000000 WEIDMULLER
Jest odpowiednik ściągacza neo co poleciłeś, tylko, że lepszej firmy?
Jest odpowiednik ściągacza neo co poleciłeś, tylko, że lepszej firmy?


@Robolkop: Dokladnie tego stripaxa uzywam w robocie. Z zyl obierze ale nie liczylbym na to ze zewnetrzna izolacje obierze (ale nie probowalem). Do zewnetrznej izolacji bardziej Yokari.

To co ja zapodalem sciagnie zarowno zewnetrzna (ta "biala") jak i izolacje z poszczegolnych zyl - przetestowane. Ale o ile z zyly sciagnie do 6mm to zewnetrzna to max z kabla ydyp 3g2,5mm.
Wychodzi na to, że stripax nie warty swojej ceny.


@Robolkop: To nie tak do konca. Stripax jest rewelacyjny. Do odpowiednich zastosowan. Nie do Twoich. Bije nawet knipexa na leb jesli chodzi o kabelki 0,34mm. Knipexem nie obierzesz a stripaxem tak.

Po prostu dla Twoich zstosowan to neo bedzie lepsze.