Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15 #programista25k #pracait #it #pracbaza #januszex #scrum

Słuchajcie mireczki, postanowiłem uderzyć pięścią w stół i zrobić coś ze swoim życiem. Długo nie myśląc zrobiłem ankietę w gronie 100 znajomych kto ile zarabia i jak dojść do takich zarobków, przeprowadzałem wywiad z: lekarzami, prawnikami, ogrodnikami, fryzjerami, ksiegowymi, analitykami, tynkarzami, glazurnikami itd.

Spośród 100 znajomych tylko 3 zadeklarowało że zarabia ponad 15k i są elitą, a pozostałe osoby nie przekroczyły nawet progu 8k netto. Dwóch z tych znajomych to programiści. Spytałem się więc ich: co robić jak zostac programistą, jak zarabiać 15k w rok?
Obaj odpowiedzieli, że powinienem zostać programistą Reacta i że nie ma szans, że AI kiedykolwiek zastąpiło programistów, bo co prawda firmy inwestują miliardy w rozwój AI i chat-botów ale podobno nie ma się czego bać, bo dopóki będę klepał CRUDy i formatki to będę specjalistą z bezpiecznym stołkiem, AI nigdy nie opanuje CRUDów.

Pierwszy z nich powiedział mi, żebym wszedł sobie na Udemy i wyszkał gościa o nazwie Schwarzmüller i odpalił jego kurs Reacta, bo podobno niemiecka jakość kursu zapewnia przewagę na rynku pracy - jest to kurs numer 1
Drugi z nich powiedzial mi, żebym znalazł sobie jakiś kurs po polsku więc znalazłem taki oto kurs numer 2

Trzeci z nich to budowlaniec i powiedział mi, żebym nie szedł do IT bo jest 500 osób na jedno miejsce i w dodatku musiałbym się codziennie uczyć po pracy, a w budowlance jak założę własny biznes to spokojnie 15-20k będzie wpadać i nic po pracy nie będę się musiał uczyć tylko mógł otworzyć piwko po pracy, a nawet w trakcie pracy (i niekoniecznie piwko, wódke też podobno można)

W związku z tym mam dylemat między tymi trzema kursami, proszę o sensowne porady jak bez wysiłku zacząć zarabiać 15k po roku. Dziękuję.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15 #programista25k #pracait #it #pracbaza ...

źródło: kurs1

Pobierz

Który kurs?

  • 1 6.8% (4)
  • 2 5.1% (3)
  • 3 88.1% (52)

Oddanych głosów: 59

  • 5