Wpis z mikrobloga

Cześć,
Miesiąc temu podróżowaliśmy po Indonezji, odwiedziliśmy trzy wyspy i nakręciliśmy sporo materiału o każdym z miejsc. Pierwszym z miast, w którym się zatrzymaliśmy było Ubud na Bali. Miasto znane jest z przepięknej balijskiej sztuki, artystów, którzy niegdyś pracowali głównie dla dworu królewskiego, a dziś produkują głównie na tzw. wolny rynek. Znane jest też z Monkey Forest, gdzie makaki indonezyjskie można oglądać w warunkach naturalnych. Naszym zdaniem to jedno z lepszych miejsc na Bali, by posmakować świetnej indonezyjskiej kuchni oraz miejsce idealne dla fanów deserów. W Ubud znajduje się Room4Desert, restauracja, której właściciel trafił do netflixowej serii Cheef's Table. W sezonie szóstym pojawia się jeden z najlepszych mistrzów od deserów na świecie, który pochodzi z Nowego Jorku, przeżył tam wzloty i upadki i na Bali stworzył wyjątkowe miejsce.

Przygotowaliśmy z Ubud film. Zapraszamy do tego znaleziska i jego wykopek.

Zapraszam również do obserwacji hasztagu #szalonewalizki żeby być na bieżąco z naszych znaleziskami.

#indonezja #bali #desery #kuchnia #podroze #podrozujzwykopem
SzaloneWalizki - Cześć, 
Miesiąc temu podróżowaliśmy po Indonezji, odwiedziliśmy trzy...

źródło: Maeldiwy (3)

Pobierz
  • 8
Jak dla mnie ubud to miejsce gdzie turyści robią piękne zdjęcia z infinity pool w stronę pięknego lasy deszczowego w dolinie. To czego na zdjęciu nie widać to bieda i syf tuż pod basenem. Dzięki monkey forest zobaczyłem że małpy nie są fajne. Posłuchałem lokalnych którzy mówili żeby nie brać jedzenia i butelek. Później widziałem jak małpy z impetem spadają z drzew na turystów żeby zabrać im z plecaków butelki i przy