Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Jestem zmuszony brac majstra z Fixly to wykonczenia lazienki ze stanu deweloperskiego. 4,3 m2. Chce gresy jednakowe na podlodze i scianach, podewieszany kibel i prysznic bez brodzika. Mam jedna oferte za 8k a druga za 11. Na co zwracac uwage przy wybirze majstra z fixly? O co pytac? I wgl czy to sa normalne oferty? Kompletnie sie na tym nie znam
  • 21
@bugzer:

1) Mów że chcesz płytki cięte wodą pod katem 45 stopni w rogach, to odsieje największych paprochów ze szlifierkami
2) Mów że chcesz fakturę, to odsieje kombinatorów na czarno i da ci podstawę do rękojmi w razie gdyby coś #!$%@?ł
3) Ceny niestety normalne 7-12k za robotę w łazience zależnie od majstra i sytuacji rynkowej w danym mieście.
@bugzer a, No tak założyłam ze to są inne firmy. Warto zawrócić uwagę z czego może wynikać taki rozstrzał cen, to duża różnica. Ja bym celowała ze 11 jest bardziej rynkową, 7,5 k płaciłam w styczniu 2020 za podobny metraż generalki w bloku z wtórnego.
@bugzer to prawda, ale jednak było to przed całym tym gownem z pandemią, ceny były stosunkowo niższe.
jakby coś Ci to pomogło, to daj znać, mogę później wygrzebać rozliczenia tegorocznego remontu, wyciągnę kwotę za samą łazienkę (tez rynek wtórny ale osobny wykonawca wszedł na przygotowany już stan deweloperski).
@bugzer najlepiej zaproś kilku na oględziny i niech przygotują Ci oferty - rozpisane na poszczególne, konkretne prace jakie przewidują (z rozbiciem na kwoty). Nie zlecaj nikomu roboty bez skonkretyzowania nawet tych niby detali, bo potem sie okaże, ze chłop grzejnika nie zamontuje xd
@bugzer: tylko z polecenia... fixly zreszta nie ma kazdego tam placi sie za odpisanie klientowi 2 zdan, zlodziejskie stawki ponoc zrobili (to ten sam pies co otodom - drogo, otomoto, olx). Kolega szukal z OLX i nie byl zadowolony ale nie znam szczegolow. Jak masz kogos kto robil dobrze po rodzinie i znajomych masz asa w rekawie i duza szanse ze zrobi jak trzeba.
@marsjanin2012 nie mam czasu czekać, muszę to zrobić ASAP, bo niespodziewanie dostałem klucze a terminy na ludzi z polecenia są odległe. A nie uśmiecha mi się płacić za wynajem i ratę kredytu bo to są.ogromne koszta
@bugzer: niestety ale jedyna dobra rada z doświadczenia: nawet najlepszemu majstrowi co chwila patrzeć na ręce.

A dobrze by było zobaczyć zdjęcia z realizacji, ewentualnie kontakt do klientów, ale to rzadko się udaje.