Wpis z mikrobloga

@Mete: tak, mi się odrywała ta wata powoli i zrobiła mi się taka kulka w uchu z waty i wosku

Musieli mi to wydłubywać i od tego czasu (15 lat temu) nie czyszczę, może bardzo okazjonalnie ale zwilżonym patykiem żeby się nie odrywała wata
  • Odpowiedz
@Mete: ja kiedyś zapchalem patyczkiem, miałem z 8 lat wtedy, na lewe ucho nie słyszałem prawie nic. Po 2 dniach mi odsetkami i pamiętam jak pani powiedziała "teraz zobaczysz jak mniej więcej czują się ludzie pijani".
Przez 10 min po odetkaniu nie mogłem wstać, bo tak błędnik zdążył zwariować :P

W lewym uchu produkuje mi się jakoś dużo woskowiny. Najpierw papier toaletowy zwijam w rulonik cienko zakończony i tym czyszczę, a
  • Odpowiedz
@chcialbymbycnormalny

@Amishia: A polecił coś na to swędzenie? Bo mam podobnie, że uszy mnie często swędzą, a są czyste.


Roztwór soli fizjologicznej
@wafel93

@Mete: na sorze spotkałem babkę co uszkodziła sobie ucho w ten sposób


Ktoś mi się chwalił że wkłada cały taki patyczek do ucha. Nie wiem jakim cudem jeszcze słyszy po czymś takim. Po tym już nie chciałem się z nim zadawać.
  • Odpowiedz
Każdy laryngolog ci powie że patyczki to zło. Ilu ludzi sobie narobiło tym gównem kłopotów to głowa mała. Jak ci się ucho zatyka to sobie kup taką strzykawkę do płukania ucha. Zakup jednorazowy na całe życie. Nalewasz ciepłej wody i sruu do środka. Dwa trzy płukania i masz ucho czyste. Robisz tak nie codziennie, tylko kiedy trzeba. Ja raz do roku muszę.
  • Odpowiedz
@chcialbymbycnormalny smarować w środku Linomagiem (troszkę na patyczek i delikatnie posmarować). Po tygodniu u mnie pomogło :D no i wiadomo - już nie czyszczę patyczkami tylko paluchem podczas prysznica po prostu
  • Odpowiedz
@Mete: 20 lat temu zatkało mi się ucho, ale raczej korek woskowy nie zrobił się od czyszczenia patyczkami, bo rzadko ich wtedy używałem. Obudziłem się i nie słyszałem na jedno ucho, pojechałem do lekarza, zajrzał, wyjął taki czopek woskowy, wyczyścił i od tamtej pory nic takiego mnie nie spotkało, a czyszczę uszy patyczkami regularnie.
  • Odpowiedz