Wpis z mikrobloga

Hej. Nigdy nie korzystałem z #airbnb a teraz chciałbym wynająć mieszkanie na cyprze na 6 dni w marcu. W ofercie jest opcja anulowania ze 100% zwrotem na kilka dni przed terminem pobytu. Czy jeśli coś mi sie posypie z wyjazdem lub po prostu będę chciał zmienić lokalizację to mam pewność że gospodarz odda mi kasę czy to jest jego widzimisię? Chlop wynajmuje apartamenty na portalu od 12 lat. Opinie dobre. Kto odpowiada za zwrot kasy? Gospodarz czy portal?
  • 7
  • Odpowiedz
@fakjubicz86:
Jak jest tak w ofercie, to obsługuje to Airbnb i nie powinno być żadnego problemu ze zwrotką. Nie wiem jak daleko klikałeś, ale u niektórych gospodarzy masz w podsumowaniu dwie opcje do wyboru droższą z elastyczniejszą polityką zwrotów i tańszą z gorszą. Czasami też tak nie ma, zależy od tego jak gospodarz skonfiguruje.
  • Odpowiedz
@fakjubicz86: za zwrot odpowiada portal. Ja w przypadku booking i airbnb czekałem max 2 dni na zwrot do tej pory. Tylko najlepiej zapłać kartą walutową, bo ja raz się pomyliłem, zapłaciłem zwykłą, a potem zwrot przyszedł po przeliczeniu z ojro na złotówki i bank zarobił sporo kasy na mojej głupocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@dzieju41 Wiem kiedy mam anulować. Pytałem kto odpowiada za zwrot. Portal czy gospodarz który wynajmuje. Chce mieć pewność ze w razie czego ten zwrot dostanę a nie ze ja rezygnuje a ktos mnie wydyma
  • Odpowiedz