Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ale mnie irytuje polska mentalność i niechęć do small talku. Stoi jeden z drugim na tym samym przystanku, czekają dobre 20 minut na tramwaj i słowem się do siebie nie odezwą. To samo na ulicy czy sklepie, zagadasz coś do kogoś, skomentujesz a ludzie patrzą na ciebie jak na głupa. W innych krajach to jakoś normalne i tak się tworzy czasem znajomości, tak się poznaje partnerów. Z kobietami tak samo, za granicą zagadasz to wywiąże się 5 minutowa rozmowa a w Polsce popatrzy na ciebie wilkiem jak śmiesz w ogóle się udzywać. Dalej u was mentalność komuny czy co?

#polska #emigracja #polak #mentalnosc #przegryw #przemyslenia #zalesie #zycie #relacje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ale mnie irytuje polska mentalność i niechęć ...

źródło: shutterstock_1635987595

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim W sumie to racja. Ja lubię zgadać, jak kogoś kojarzę to zaraz chętniej się przywitam, podam rękę. I w sumie dzięki takiu podejściu mam mnóstwo znajomych. A to z kasjerem sobie pogadam, a to z dostawcą jedzenia i tak się kręci. Ale są jednostki co traktują mnie jsk dziwaka xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: gunwno wiesz jak jest w innych krajach. Small talk na przystanku w mojej zachodniej metropolii, gdzie wszyscy siedza nosami w telefonach albo maja uszy zatkane sluchawkami XD na wykopka idiote, co rzeczywistosc zna tylko z hamerykanskich filmow
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak jest + wszędobylskie słuchawki / komórki które już konkretnie to uniemożliwiają

szkoda, chyba tylko ze starszym pokoleniem da się słówko zamienić bo oni kolegów w necie nie mają
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

w każdym cywilizowanym kraju tak się robi ponuraku


W dupie byłeś gówno widziałeś. Niemcy i nordyckie kraje wyglądają na przystankach tak jak Polska, każdy zajęty sobą i telefonem, a im dalej na północ tym większe odstępy od siebie trzymają. Wydaje mi się że generalnie skandynawia i DACH to znacznie bardziej cywilizowane kraje od stanów zjednoczonych, gdzie istnieje ta idiotyczna kultura small-talku.
Nienawidzę tego gadania o dupie marynie z randomami i
  • Odpowiedz