Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki mam problem. Od dłuższego czasu wkurza mnie już mój modem Technicolor CGA2121 od vectry słabo daje radę z zasięgiem wifi. Dodaje mapkę jak to wygląda na mieszkaniu 60m2. Teraz się zastanawiam co zmienić, punkt dostępu do rj45 jest tylko jeden i na stan obecny żadnego więcej nie będzie. Myślę nad zmianą tego modemu/routera na zasadzie wyłączenia mu opcji wifi, kupić dobry router wifi, podłączyć go po kablu z modemu i postawić obok. Nie wiem czy to pomoże w zasięgu i mocy. Drugą opcją jest sieć wifi mesh w dwóch punktach podłączone po wifi i po plc. Poratuje ktoś radą ?

#internet #wifi #vectra
Dziwnyprogramista - Siemka Mirki mam problem. Od dłuższego czasu wkurza mnie już mój ...

źródło: zasieg

Pobierz
  • 5
@Dziwnyprogramista: Nie napisałeś jakie prędkości chcesz przewalić przez to radio. Ale jak chcesz aby było dobrze kup dwie sztuki np tplink eap i połącz oba przewodem do technicolor'a.
@Dziwnyprogramista jeśli się nie boisz, że będziesz świecił i kury przestaną się nieść, to kup chiński router np. Xiaomi. Ale chiński-chiński, tzn przeznaczony na chiński rynek (może nie mieć języka angielskiego). Zasięg w porównaniu do wersji europejskich gigantyczny.