Wpis z mikrobloga

@Servv jestem w takim wieku, że komputer używam jedynie do wystawiania faktur... ostatnio grałem z 4 lata temu w wolfenstein enemy territory i przyznam, że nie miałem takiej samej frajdy jak z 6 czy 8 lat temu. Starzeje sie.
Jedyne co to z synem pograłem w gta 5 ale to też na konsoli.
@Servv: O, czyli układ zasilania. Mogę spytać, jak zwykle się diagnozuje takie usterki? Kiedyś ogladałem na zagranicznym YT, że mierzy się rezystancję na cewce obok?
  • 0
@Zarzutkkake: Obyś jak najwięcej ich wystawiał !

Kwestia wolnego czasu i chęci.
Ja się jaram, że mam kartę za ułamek ceny nowej i sam ją sobie umiałem naprawić ;)
  • 1
@DeIziii: Tych faz jest tam kilkanaście i wszystkie zwarte na wyjściu, więc taki pomiar nie da efektu. Poza tym w przypadku nowych kart rezystancja rdzenia to około 1 Ohma - trzeba mieć dobry, skalibrowany sprzęt pomiarowy.

A w tym przypadku do znalezienia usterki pomogła termowizja i próba zwarciowa.
@Servv: w heroes 3 i gothic 2? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marcines: jestem posiadaczem RTX 3080, którego tez naprawiałem i gram właśnie w takie "nowości" a te gry ostatnich 10 lat mnie odrzucają graficznie.
Jeden DrMOS AOZ5332QI.


@Servv: gdzie takie nie grzebane sztuki można dostać? Bo wszystkie 'nie wiem czy sprawne' karty z alledrogo na niejednym preheaterze już siedziały i nie ożyły.