Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się w tym roku nad zakupem #konsola albo #pc

Zanim cokolwiek kupię to zawsze poprzedzam to wielodniowym (czasem kilkumiesięcznym xD) badaniem rynku i tego co mi się najbardziej opłaca albo będzie przynosić najwięcej frajdy.

#xbox został wyeliminowany dość szybko (głównie ze względu na to, że te same gry są na PC)

Na kiedyś mam zaplanowane kupno Nintendo switch albo kolejną wersję ale to jak córka jeszcze trochę podrośnie.
W walce zostało #ps5 i #pcmasterrace (otagowałem wszystko bo może ktoś ma podobne rozkminy i zadaje sobie to samo pytanie :) )

Na korzyść PS5 przemawiała wygoda użytkowania, czyli szybkie włączenie i granie na kanapie z padem w ręku. Dodatkowo gry na wyłączność, które uważam, że PS ma fenomalne.

Po wielu wielu rozkminach wygrał pecet. Stwierdziłem, że przecież jak podłączę kompa do TV to też mogę grać wygodnie. Gry z PS wychodzą po jakimś czasie na PC a ja nigdy nie ogrywałem wszystkiego na premierę. Dodatkowo jak kupię PC to mogę go używać do innych rzeczy a jako, że gram na gitarze to mi się przyda do nagrywania ;)

No i teraz wrażenia po kilku miesiącach użytkowania (komputer złożyłem w połowie sierpnia).

Plusy:
-dużo frajdy dało mi złożenie wszystkiego samemu (ostatni raz to robiłem chyba z 15 lat temu jeśli pominiemy dokładanie ramu do lapka albo wymianę dysku na SSD)
-zakupiłem dobry kabel HDMI, nie czuję w ogóle opóźnienia - co prawda mój TV to jakieś tańsze 50 cali od xiaomi (4k, HDR i 60hz) ale jestem bardzo zadowolony z efektu
-gry - znacznie tańsze niż na konsolach a czasem nawet za darmo if you know what I mean ( ͡º ͜ʖ͡º) co prawda na najnowsze exy od sony chwilę jeszcze poczekam ale tak jak wspomniałem wcześniej - i tak nigdy nie grałem w nic na premierę
-mam sprzęt do grania ale też do wszystkiego innego co można robić na kompie
-wszystko wygląda i działa znacznie lepiej niż na PS4 - co prawda nie mam porównania do PS5 ale jestem i tak mega zadowolony
-wygoda grania jest podtrzymana a od momentu włączenia kompa do zagrania w jakąkolwiek grę mija maksymalnie minuta

Minusy:
-tutaj raczej mały minusik ale wydałem 2x więcej niz jakbym kupił konsolę - za wszystko wyszło mnie jakieś 4,5-5k;
-jak miałem konsolę to czasem lubiłem sobie na PS4 splatynować gry, które mi się podobały. Zdobywanie trofeów dawało mi frajdę. Miałem ogólnie chęć wymaksowania gry, którą kupiłem. Teraz zdarza mi się opuszczać jakieś zadania poboczne.

I osobno piszę o czymś co zauważyłem. Nie wiem czy też tak macie ale jakoś straciłem częściowo radość z grania w gry. Nie cieszy mnie to tak jak kiedyś i wolę czasem porobić inne rzeczy.
  • 9
  • Odpowiedz
@cadmus: Ja z wiekiem cenię sobię wygodę. Nie wyobrażam sobie że miałbym chodzic z PC i podpinać go pod TV żeby sobie pograć 2 lub 3 razy w tygodniu po 1 lub 2 godziny. Druga sprawa ze interesuje mnie z reguły kilka gier w ciagu roku max. i wiekszosc z nich to eksy na PS. Jasne, te gry kiedyś trafią na PC ale to jest kwestia lat. Taki GoW czy Horizon
  • Odpowiedz
@cadmus: masz plusa tyś mój brat bliźniak, każdy towar powyżej 200 zł zakupiony poprzedzony rozpoznaniem czy nie znajdę czegoś lepszego, ja mam 25 metrów hdmi + usb pomiędzy salonem a biurkiem z pecetem, specjalnie rury fi 10 kładłem w ściany żeby nie zabrakło w przyszłości na dodatkowe kable, brakuje mi do szczęścia jeszcze tylko projektora z ekranem
  • Odpowiedz
@cadmus W trakcie pandemii kupiłem PC (mam go podpiętego również do TV - 55 oled) i ni #!$%@?, nie chce mi się go odpalać. Dla mnie bezapelacyjnie wygodniejsza jest PS5. Bierzesz pada, uruchamiasz konsole i po kilkudziesięciu sekundach jesteś w grze. Gry dalej sprawiają mi frajdę, a mam już 38 lat przebiegu. ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Teraz czekam sobie na switcha 2. Brałbym na premierę Lenovo Go, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@inflacja_biedaku: może niektóre gry tak mają.. do tej pory co nie sprawdziłem to wszystko ładnie śmigało a ustawienia graficzne to kwestia minuty czy dwóch przy pierwszym włączeniu i potem już zostaje :) mam radeona 6750xt, więc karta nie jest z najwyższej półki a póki co każdą grę mi uciągnie w 4k na 60fps i wygląda to mega. Oczywiście nie zawsze najwyższe ustawienia ale nie przeszkadza mi to.
  • Odpowiedz