Wpis z mikrobloga

Mam mały problem z #ing #ingbank. Mam wspólne konto z małżonką, i niedawno żona otrzymała w aplikacji bankowej powiadomienie z prośbą o udokumentowanie źródła dochodu. Nie mamy żadnych wpłat gotówkowych, a wszystkie środki możemy udokumentować i dziwi mnie trochę dlaczego mamy się tłumaczyć. Szukając chwilę po necie natrafiam na takie informacje https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/ING-żąda-bez-wyraźnego-powodu-oświadczeń-o-źródłach-pochodzenia/td-p/28432/highlight/false/page/10 co pokazuje, że bank bardzo często i ochoczo korzysta z uprawnień, a jak twierdzą niektórzy wręcz ich nadużywa. Ja nie chcę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Dodam, że bank ma wszystkie nasze dane finansowe, bo rozpatrywał wniosek o kredyt i wyspowiadaliśmy się im przy tej okazji ze wszystkiego. Czy macie podobne doświadczenia w innych bankach?
  • 4
  • Odpowiedz
@lucash9: jeżeli w związku z tym nie zablokowali ci żadnych środków to przelewem natychmiastowym wyprowadzasz od nich całą kasę a konto zamykasz, a jak masz tam kredyt to tylko przelewasz kwotę raty na rachunek powiązany z kredytem
  • Odpowiedz
  • 0
@sha128 @PotwornyKogut dziękuję za porady, mam jeszcze czas na przelanie środków. Mam u nich sporo różnych aktywów, to nie jest tylko problem jednego konta niestety. Bardziej mnie interesuje czy inne banki również tak szaleją jak ING. Jeśli tak to co mi z przenosin, jeśli znowu dostanę monit od nowego banku. Corobićjakżyć?
  • Odpowiedz
Bardziej mnie interesuje czy inne banki również tak szaleją jak ING


@lucash9: każdy bank coś odwala i z każdym bankiem będą problemy, a przez to dokręcanie śruby będzie tylko gorzej, ja mam mbank, pko i alior i każdy ma jakieś swoje smaczki i wałki przez które bym chętnie z nich zrezygnował
  • Odpowiedz