Wpis z mikrobloga

Po kilku sesyjkach w salonach VR w końcu dorosłem do zakupienia własnych gogli. Zastanawiam się nad Oculusem Quest 2 (na tych grałem i były spoko) ale nie jestem pewny czy warto jeszcze inwestować w gogle starej generacji i czy nie lepiej dołożyć 1k i wziąć Quest3.
Nie interesuje mnie rozszerzona rzeczywistość, chce tylko popykać sobie w gierki od czasu do czasu.
Które z gogli według Was ma lepszy stosunek jakość-cena, czy na quest2 i quest3 wychodzą takie same gry?
I co jakbym teraz kupił quest2 a za rok quest3, czy wtedy można sobie pykać z żona na multiplayer czy gogle muszą być tej samej generacji?
#vr #quest2 #quest3 #oculus
  • 18
  • Odpowiedz
@potatolot: jeśli chcesz zaoszczędzić kasę, nie interesuje cię AR i wolisz grać PCVR to śmiało questa 2. Jeśli wolisz grać na queście to brałbym 3, przeskok wydajnościowy jest naprawdę spory
  • Odpowiedz
@potatolot: Rok czasu siedziałem na Quest 2, teraz przesiadłem się na Quest 3 i jestem zadowolony, znacząca różnica w obrazie i soczewkach, i sporo lepsza grafika (co ważne, wydawcy nie mogą uszykować 2 różnych gier na Quest 2 i 3, więc wszystkie gry które zostały ulepszone graficznie dla Quest 3 są też większe dla Quest 2, więc zajmują więcej miejsca z teksturami mimo że Quest 2 nie jest w stanie ich
  • Odpowiedz
@potatolot

Quest 3 ma ZNACZNIE lepszą jakość obrazu - przesiadłem się z 2 na 3 i nie chciałbym już wracać. Inna sprawa, że dopóki miałem dwójkę to byłem całkowicie nią zachwycony, więc jak sobie nie narobisz smaka tróją to 2 też będzie spoko. W szczególności do PCVR, bo dwójka chyba dłużej trzyma na baterii.

Jeśli wywalenie dodatkowego tysiaka jest dla ciebie znaczące to moim zdaniem Q2 na PCVR jeszcze daje radę. Jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@BudgetRevolution: ten 1k nie robi aż tak dużej różnicy ale jestem z ludzi którzy nie lubią wydawać pieniędzy żeby tylko mieć najnowszy sprzęt ale liczy się czy sprzęt jest warty tej kasy.
No ale wygląda na to, że quest 3 będzie bardziej pasować do mnie
  • Odpowiedz
@potatolot ja to jaskiniowiec i na oculus Rift S się bawię i również mogę polecić bez wchodzenia w detale odnośnie tego jakie parametry ma sprzęt. Działa po prostu dobrze i płynnie.
  • Odpowiedz
@potatolot: lipa jest taka że trzeba więcej dołożyć XD jeśli wolisz standalone to 128gb nie wystarczy. Ktoś z Mety sam wspomniał że 128 jest dla pcvr xD Chyba że masz szybkiego neta i nie przeszkadza ci później wachlowanie grami i zarządzanie miejscem.
@smozowski
  • Odpowiedz
  • 0
@HaPPe mam dobrego neta, gry widziałem nie mają więcej niż 10gb więc to chyba nie powinien być problem. 128gb to pewnie jakieś 80gb wolnego miejsca na gry ale jeszcze pomyśle
  • Odpowiedz
@potatolot: medal of honor ma 45gb, grid 30, walking dead 15, gry, powoli wychodzą update'y dla questa 3 więc jeszcze rozmiar się zwiększa. Asgards wrath 2 czyli kolejne AAA to następne 25.
  • Odpowiedz
@potatolot: Obawiam się, że obniżek szybko nie uświadczymy, niestety. Q3 to świeży temat i Meta nie będzie sobie pieprzyć ceny, chwilę po premierze. Na ten sławetny piątek prawdopodobnie przygotują ofertę typu Beat Saber za free + jeszcze jakaś fajna gra - tak też było chyba w przypadku Q2.
  • Odpowiedz