Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na steamie jeśli nie masz Windows 10 lub 11. Przecież to nie są aż takie stare systemy. Pójdą zapewne w ta samą stronę co EA z ich zasranym EA App, czyli telemetria i szpiegowanie na każdym kroku.

Oczywiście wszystko wyjaśniają kwestią bezpieczeństwa. Wujek Sam pewnie też zachwycony że branża gier tak się przed nim płaszczy i będzie dostarczać danych jak na talerzu. Oczywiście w ramach "bezpieczeństwa".

Nie zdziwiłbym się gdyby w ramach "bezpieczeństwa" zaczęli za kilka lat blokować niektórym konta za to co posiadają na komputerze czy za tematy na jakie się wypowiadają w social mediach czy na prywatnych komunikatorach. Żeby sfrustrowani robole nie zapominali do kogo należą.
#steam #ea #gry #komputery #technologia
Borealny - To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na stea...

źródło: temp_file5456910104138059697

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@L3gion: Gość to typowy konfederusek. Nie stać go kupienie normalnego komputera, który ma system wypuszczony w 2015 roku, więc siedzi w piwnicy i bredzi o spiskach oraz wujku Samie. Tzw. przebudzony xDD
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: Ja korzystam z wszystkich od konsol PS/Xbox Swtich (za jakiś czas jeszcze steam decka nabęde)
Po pc Linux / windows i mac.

Mam jeszcze nabytą licencje do RED HAT i Developera access

I osobiście uważam że ludzie śmiało mogą olać już Windowsa na rzecz Linuxa.. niestety brzydki nawyk do niewygody i mentalność ludzi sprawia że jeszcze długo albo nigdy ludzie nie zaczną emigrować na Linuxa choćby nie wiem jakiego okrucieństwa
Quassar - @paramyksowiroza: Ja korzystam z wszystkich od konsol PS/Xbox Swtich (za ja...

źródło: red hat 2

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lambo994: Hmm ciężko powiedzieć maszyna hardware to jedno a OS drugie.
Przypominam że hardware już od 2011 miało wsparcie techniczne do w10 tylko nie było domyślnie wgrane trzeba było tylko nowego biosa do mobo wgrać który dodawał wsparcie.

Oczywiście windows 10 wyszedł w 2015 roku, ale płyta po 4 latach nadal dostała wsparcie pod nowy system.

Sam mam LGA 2011 z 2012 na drugim kompie i tam sobie furga w10
Quassar - @Lambo994: Hmm ciężko powiedzieć maszyna hardware to jedno a OS drugie. 
Pr...

źródło: windows 10

Pobierz
  • Odpowiedz
@cloud7: Wyobraź sobie, że są ludzie mający Androida 6 generacji i dziwiący się, że aplikacja bankowa nie działa XDDD
Taki typ Januszy i Grażyn co to myślą, że jak raz wydali pieniądze na telefon czy kąkuter (Janusze to bardziej na pralkę lub lodówkę) to będzie im służyć do śmierci, a cały świat technologiczny dostosuje się pod nich. Ci sami co będą Ci wmawiać, że po 2000 roku skończyły się prawdziwe Passaty
  • Odpowiedz
@Quassar: Tym bardziej brak Windowsa 10 w jakimkolwiek komputerze w 2023 roku oznacza, że mamy do czynienia z totalnym złomem. Na starej Toshibie z 2012 roku bodajże miałem wgraną 10 XD To już nie wiem o jakich kompach my mówimy, skoro nawet ponad 10-letnia Toshiba była to w stanie ogarnąć
  • Odpowiedz
@Lambo994: Paradoksalnie wbrew plotką windows 10 po debloat potrafi mniej ram brać niż Windows 7 po wszystkich zbiorczych aktualizacjach.

No i też należy pamiętać że Nie tylko wiek sprzętu się liczy, ale też jakie komponenty ma bo może mieć starego kompa ale High-end który dalej dorównuje obecnym procką z mid-end..

Do LGA 2011 miałem 4930k 4,3 procek 6 rdzeniowi czyli dokładnie tyle ile dziś gry obsługują... ale po tylu latach moge
  • Odpowiedz
@Borealny: te systemy mają ponad 10 lat i korzysta z nich raptem 9% ludzi w Polsce, a z tych grających w cokolwiek pewnie poniżej jednego procenta, po jaki #!$%@? mają to nadal wspierać?
  • Odpowiedz
Pamiętam, że w 2020 roku przed Covidem 6 GB RAM w telefonie to było multum, 4 GB uchodziło za dużo, a na 3 dało się pracować. Dzisiaj 6-8 GB RAM mają nawet telefony z półki cenowej do 1000-1500 zł. Owszem 8 GB RAM w Samsungu S23, a 8 GB RAM w Motoroli G72 to nie to samo, ale mamy raptem 3 lata różnicy i do czynienia z zupełnie innymi cyframi

@Lambo994:
  • Odpowiedz
@Borealny nie chce mi się nawet tego sprawdzać ale czy to nie jest tak, że to nie Steam ale sam Microsoft przestaje wspierać te wersje windy?

Używam Steam również na Linuksie i na Macu. Oczywiście biblioteka gier jest to mocno ograniczona ale takich problemów jak na windzie ani wersjami ani z telemetrią nie ma.
  • Odpowiedz
@Borealny pajacu, Steam wspiera Linuxa i w 5 lat sprawili że 99% gier jest w pełni grywalna na Protonie. Więcej graczy na Steamie używa Linuxa niż Windows 7/8. Wiń Google i ich #!$%@? monopolistyczne praktyki z chromium.
  • Odpowiedz
@promatiq: Jak chcesz po prostu korzystać i nie uczyć sie systemu zbytnio to ubuntu opcjonalnie mint
Jak chcesz trochę bardziej informatyki sie nauczyć w zakresie unixów to po siedzeniu na Fedorze lub Slackware poradzisz sobie po paru latach z niemal wszystkimi innymi dystrybucjami.
  • Odpowiedz
a jaki macie problem mieć dwa systemy. najlepiej na osobnych dyskach? gdybym był zmuszony do korzystania z czegoś innego niż win7 to bym sobie tak po prostu zrobił. Na razie jeszcze nie mam takiej potrzeby. Ale gdy się okaże, że nie mam wyjścia to tak zrobię. Do XP kupiłem se laptopa za 150zł wsadziłem do niego RAMu pod korek i wymieniłem dysk na SSD SATA przez przejściówkę na IDE 44pin. I trup
  • Odpowiedz