Wpis z mikrobloga

Jest sprawa Mircy i Mirabele
Chcę przeciągnąć status ucznia/studenta do 26 roku życia. Aktualnie jestem po zaliczeniu wszysykich przedmiotów na magisterce, nie złożyłem pracy, nie obroniłem się, ale to zrobię. Nie wiem czy jest sens i czy się w ogóle da zakombinować z przeciągnięciem statusu studenta na obecnym kierunku, więc zastanawiam się nad uzyskaniem statusu osoby uczącej się w inny sposób. Zawaliłem troche sprawe i nie zrekrutowałem się na randomowy kierunek na uczelni. Czy Żak da mi status ucznia w obecnej sytuacji, kiedy mam ukończony licencjat? Czy są jakieś miejsca które mnie przyjmą z otwartymi ramionami i zagwarantują taki status chociażby na pół roku?

#kiciochpyta #studbaza #zak
  • 11
  • Odpowiedz
@Tarzan_boj: to ciekawa sprawa. Teoretycznie powinieneś mieć status studenta do momentu obrony, bo jednak samo ukończenie studiów bez obrony nic nie daje. Jak można przeczytać w internecie, "status studenta zgodnie z przepisami wygasa wraz z ukończeniem studiów, czyli w dniu złożenia egzaminu dyplomowego". Z tego by wynikało, że możesz go ciągnąć do momentu skreślenia z listy studentów, jeśli się nie bronisz. A skreślić Cię mogą teraz tylko wtedy, jak się nie
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw_z_piwnicy: Art. 108 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce stanowi, że w przypadku niezłożenia w terminie pracy dyplomowej lub egzaminu dyplomowego powinienem zostać skreślony z listy studentów, więc nie wiem xD
  • Odpowiedz
@Tarzan_boj: a masz wyznaczony termin na obronę? Jakbyś miał wyznaczony termin np. na 11 listopada i się nie obronił, to możesz być skreślony, ale jak nie masz terminu, to na jakiej podstawie? Jak będziesz się bronił powiedzmy za rok, to teraz Cię skreślą, a potem przed obroną znowu będą wpisywać na listę studentów? Kombinuj. To jedyne, czego można się nauczyć na studiach xD
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw_z_piwnicy: mondre, dzięki
terminy złożenia pracy są określone w regulaminie czy tam innym statucie, ale chyba trzeba wziąć głęboki oddech i zadzwonić do promotora i podpytać co tera, bo jo nie chcioł ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 0
Jakby ktoś kiedyś trafił na ten temat i był ciekawy - tak, Żak i podobne twory przedłuży status studenta, a dokładniej to słuchacza na takich warunkach, które pozwolą na niepłacenie zusu na zleceniu.
  • Odpowiedz
@Tarzan_boj: Siema, dobrze wiedzieć, że żak działa, tylko pytanie jak z tą karą 159pln/miesiąc jak nie ma się 50% obecności? Trzeba to płacić? Czyli defacto trzeba by z góry doliczyć ok. 700pln za status na semestr? Uzyskanie obecności to złożenie podpisu, ale jak to wygląda, można przyjść podpisać i wyjść, czy trzeba siedzieć i słuchać jakichś wykładów cały dzień i dopiero potem pozwolą Ci podpisać? Czy w żaku dostaje się normalną
  • Odpowiedz
  • 0
@luki530: Nie udało się, zrekrutowałem się teraz na luty
@Figofagot Dostaje się legitymację słuchacza i zaświadczenie na życzenie. Możesz wypisać się w dowolnym momencie bez karnych opłat. Roczne kierunki takie jak florysta mają opcję zwrotu tych dodatkowych opłat które ci naliczą jeśli zdasz na koniec. Sterylizacja medyczna, przynajmniej u mnie, jest też za darmo nawet w przypadku nieobecności. Na Twoim miejscu bym zaginał do najbliższego żaka i zapytał czy jeszcze Cię
  • Odpowiedz