Wpis z mikrobloga

  • 0
@BaRi: kebaba hobbystycznie usuwam na każdym patchu od kilku lat. Teraz wygląda to dokładnie tak samo jak wcześniej, tylko opierasz wojsko na mercach po zestackowaniu modyfikatorów do kosztów i dowujesz jak się czymś zajmą w Anatolii. Jedyna różnica tak naprawdę to brak możliwości zbarragowania fortów z morza.
Ludiego nie oglądam bo sposób bycia i maniery gościa są nie do zniesienia.
Jedyni cc od europki których oglądam to budget monk I lambdax.
@Drmscape2 tak mi się skojarzyło bo twój screen i jego dzisiejszy filmik jest praktycznie identyczny.
Ja ludiego lubię za brak kija w dupie i podejście do oglądających jego kanał, szczególnie na twitchu.
A najlepszy guider do europki to i tak zlewik :p szczególnie miło się oglądało jego gry w tym sezonie draftu
@Drmscape2: da się wykorzystać strategię z barrage Gallipoli, chociaż mi się dosyć przyfarciło z przejęciem floty epirusu i knightow (bo mieli sojusz) i czekałem na hewika z przywileju draft warship czy jakoś tak, no i zostało mi jakoś niecałe 2k woja z 20, ale potem reszta bez zmian = blokada + baitowanie mniejszych staków i wipe armii aż miło, dobranoc pan kebab. Ogólnie nie wydaje mi się że to dlc jakoś
  • 0
@wankiel: nom, to miało utrudnić start, ale ułatwić snowbollowanie. Samo wsadzenie 25% CCR do idei jest już mega fajne, a reszta to jest "truskawka na torcie" #pdk. Ja najlepszy efekt na starcie uzyskałem, gdy restartowałem do czasu, gdy Gruzja ma jakieś prowki kebaba ustawione jako zainteresowanie żeby miał mi kto dołączyć do wojny po tej stronie Bosforu.
Chociaż jest bug, jak się weźmie influence, to +100% vassal force limit contribution
@Drmscape2: Tak w ogóle to przy okazji jak w końcu wydali po 10 latach coś dla Bizancjum, piąty najchętniej grany kraj to na forach strasznie się o to zesrali. Najbardziej podoba mi się #!$%@?, że powinni dać jakimś #!$%@?łom tureckim, czy innym piachojadom z Omanu którymi nikt normalny nie gra i że za bardzo gra jest europocentryczna. Wielka niespodzianka w grze, która nazywa się Europa Universalis, a nie Kozojebcy Universali, czy
@Drmscape2: Nawet bez najemników można Osmana pokonać, a potem jest już tylko prościej. 25% CCR z drugiej idei, dużo perma claimów które dają kolejne 25% CCR sprawiają, że podbój jest o wiele szybszy, bo corowanie kosztuje tyle co nic. Do tego nowy typ subjectów, którry pozwala na automatyczne zintegrowanie przy śmierci ich władcy jest op, a z racji, że jest mnóstwo potencjalnych subjectów pod reconquest w granicach Roman Empire, to tylko
@Drmscape2: Nie mam pojęcia, ale chyba jest jak ze stworzeniem dyplomatycznie wasala, że musi mieć poniżej 100, ale można go potem feedować (tylko ma kary chyba do corowania i adm eff jako pronoia). Widziałem u kogoś, że tak Syrię zintegrował, a tam chyba ze 120 deva było