Wpis z mikrobloga

Da radę przesadzić sumaka? Ma że 2 lata, około 2m. Rośnie na podmokłym gruncie. Pewnie dosyć łatwo będzie go wykopać z dużą bryła korzeniowa. Czy teraz jest odpowiedni moment?

#rosliny #ogrodnictwo
  • 11
@powsinogaszszlaja: @Niewiemja jest ładny i szybko rośnie. naokoło mam trawnik 3m z każdej strony. Sąsiad daleko. Ewentualne odrosty potraktuje kosiarka. Jak odrost pójdzie dalej to wyrwę recznie + ew glifosat. To ile ten sumak może tego naprodukowac? Na wioskach pod co drugim domem rośnie.
@bgjm: Nie dasz rady glifosastem bo musiałbyś zabić dużego żeby sie tego ewentualnie pozbyć. Z każdego uszkodzonego kawałka korzenia będą Ci wyrastały odrosty, jak je uszkodzisz to będą wyrastały kolejne :D Przesadzić możesz, to chwast tylko czy warto. Chyba że to odmiana nie tworząca odrostów bo chyba jest taka ale raczej dość rzadka
dostałem od sąsiadki sadzonkę


@bgjm: Sumak jest śliczny, szczególnie jesienią, jest miododajny, jako przyprawa lub na herbaty, ale
Odetchnąłem z ulgą gdy spod domu go wykurzyłem, chociaż jeszcze po czterech latach jakiś wyskakuje. Wyrośnie ci niespodziewanie 10 metrów dalej dla przykładu, ze on tak chce. Dlatego przemyśl to czy masz możliwość pilnowania go. To jest walka na kilka lat, aby usunąć.
Przesadzać nie musisz, wystarczy uciąć patyka i wsadzić do ziemi,