Wpis z mikrobloga

Znalazłem fajne mieszkanie, w fajnej cenie i 4 pokoje do remontu. Oczywiście cena odpowiednio niższa więc nawet po remoncie wyjdzie ok. Byłbym nawet zdecydowany ale myk jest taki, że zarówno przy salonie jak i 3 innych pokojach rosną drzewa xD dosłownie zaraz obok okna i podejrzewam że zasłaniają światło. Dziś idę to dokładnie sprawdzić czy jest naprawdę tak źle. Czy są jakieś rozwiązania na późniejszym etapie gdy byłbym już właścicielem które mógłbym zastosować żeby pozbyć się drzew? Czy nieruchomość do dyskwalifikacji ?
#nieruchomosci #drzewa #prawo
  • 9
@Boroborro: drzewa poczytywałbym jako plus. Zawsze mieszkałem w zadrzewionej okolicy i światła było akurat, nigdy nie narzekałem na mrok, ale ostatnio mieszkałem w odsłoniętym mieszkaniu i istny dramat, gorąc nie do wytrzymania i tak jasno że ani spokojnie niczego nie obejrzysz ani nie pograsz na kompie bo ci ciągle świeci, więc siedzisz z zasłoniętymi roletami i odslaniasz je dopiero jak się słońce schowa
Drzewa to plus - w lato nie masz 40 stopni w mieszkaniu, a pozostałe 3/4 roku i tak nie maja liści i nie zasłaniają ;)

Jedyny minus jaki widzę to owady w lecie.
  • 0
@Arentonio: @chaosrising Jasne drzewa to plus i ciesze się, że dają cień. Natomiast w tym przypadku drzewa dosłownie wchodzą do mieszkania i obawiam się że tam 90% czasu w ciągu dnia trzeba palić światło - to już nie jest plus
Na zdjęciu po lewej stornie zaznaczyłem balkon a po prawej stronie okna
@PfefferWerfer Kolego, jestem pro-natura i lubie lasy(biegam po nich i jeżdże na rowerze) ale jeżeli drzewo Ci wchodzi na
Boroborro - @Arentonio: @chaosrising Jasne drzewa to plus i ciesze się, że dają cień....

źródło: drzewa

Pobierz
@Boroborro: Jak napiszesz do właściciela gruntu (obstawiam wspólnotę/spółdzielnię lub samorząd) to dostaniesz odpowiedź czy zostanie to wykonane czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uzasadnione prośby z reguły nie są spuszczane w kiblu, a żaden wniosek nie zostaje bez odpowiedzi.