Wpis z mikrobloga

Jako rowerzyście przykro mi to pisać, ale to co ostatnio wyprawiają współjeżdżący, prosi się o reakcję policji. Nie wiem, jak w innych miastach, ale w #krakow 30% rowerzystów nie ma oświetlenia, albo mają malutką diodę na kierownicy, która ch... daje. Tylne oświetlenie nie lepsze. Może pora, by policja wzorem trzeźwych poranków, stanęła po zmroku na Mogilskiej, albo Al. Pokoju i łapała wszystkie nietoperze.
#rower #krakow #policja
  • 18
@3wolny: Wczoraj na Alei Solidarności, przy chodniku o szerokości 6m, w bramie, krył się i czekał na rowerzystów jadących chodnikiem wspaniały pan mundurowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dupie miał fakt, iż tuż przed nim było przejście na pieszych, na którym samochody notorycznie się wyprzedzają i nie przepuszczają pieszych..
@3wolny: jak już łapać pedalarzy to może też bezmózgie zombie, potocznie zwane pieszymi, którzy spacerują sobie środkiem DDR i mają na wszystko wywalone? Kładka Bernadka jest chyba najlepszym przykładem, chociaż na bulwarach też sobie radośnie spacerują, najlepiej slalomem, żeby czasem wyprzedzić dzbana nie można było za łatwo
@3wolny: Malutka dioda na kierownicy i pod siodełkiem chroni przed mandatem więc jakąś tam funkcję spełnia. Przypominam też wszystkim normalnym, że żyjemy w chorym kraju i obowiązkowym wyposażeniem jest też dzwonek ale kask to już nie bo po co xD
@3wolny: piona, mam dokładnie te same odczucia.

Kiedy mogę to zwracam uwagę, ale to syzyfowa praca. Straszne to jest jak #!$%@? mają ludzie na swoje i innych bezpieczeństwo. Ja mam skrzywienie z innej strony po latach jeżdżenia jako kierowca zawodowy i siedzę i analizuje testy lampek i zastanawiam się nad tym jak zoptymalizować swoje oświetlenie rowerowe, żeby było widoczne a np. nie oślepiało. Nie oczekuję, że większość ludzi będzie miała podobne
@3wolny dokładnie !!!!!! „Najlepsi” są ukry pracujący na uberach etc, wszyscy mają amatorsko przerobione rowery na elektryki które spokojnie wyciągają 50/60 km/h bez nawet mini lampki na którą zarabiają jednym zamówieniem, w centrum jest tego plaga
@3wolny no właśnie ostatnio widuje plagę rowerzystów bez oświetlenia w mieście to pół biedy ale za miastem też się takie gagadki trafiają. Jadę jadę i nagle z ciemności wyłania mi się postać daje długie a tu rower bez świateł o godzinę 21. I notorycznie spotykam rowerzystów jadących na czerwonych światłach. Strasznie mnie wkurza jak rowerzyści łamią przepisy to jest proszenie się o nieszczęście szczególnie że ta grupa jest najbardziej poszkodowana w wypadkach.