Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć wszystkim, szukam inspiracji, a nie porady.

Od roku 2000 pracuję w IT, teraz mój syn kończy 19 urodziny, zdaje mature i będzie chciał iść do Warszawy na studia, a więc przyda się jakieś mieszkanie. Między 2000 a 2008 wsadziłem trochę kasy w akcje, dla bezpieczeństwa kupiłem akcje w USA i naszym bananie. Zgodnie z tym co pisali na gronie to dokonałem dywersyfikacji.

1. 50k PLN w LEHLQ
2. 30k PLN w Techmex SA (TEX)
3. 20k PLN w PolRest
4. 30k PLN w Avtech

Ładowałem wszystkie oszczędności, które postanowiłem przeznaczyć na mieszkanie dla syna. Zgodnie z zasadą długiego inwestowania, poszedłem w temat -> kup i zapomnij o tym.

Jeszcze nie wchodziłem w wykresy, ale już przebieram nogami z podniecenia ile mogłem zarobić. Mogłem kupić w 2007 roku mieszkanie, ale ceny były zbyt wysokie i postawiłem na #gielda ktora sie przecież nie załamie z dnia na dzień. Większość amerykanów gra na giełdzie, a wszystko co amerykańskie to najlepsze. Jak patrzę na znajomych, co kupili inwestycyjnie #nieruchomosci w 2007, a potem nieruchy zanurkowały o 20% w dół to kisnę do tej pory. Znawcy i betonowe inwestory. Dobrze, że ja z wykształcenia tech boomer, to przynajmniej umiem w nowoczesne inwestowanie.

Obecnie nie mam znaczących oszczędności, bo mając takie perełki, żyłem trochę yolo. Wakacje zagraniczne, samochody itp, ale i tak jestem zadowolony. Miałem kiedyś konto na wykopie i pamiętam, że była jakaś górka w 2020 roku. Taki jedenmądry gościu pisał, że będzie po 6000-7000zł za metr w Warszawie do 2023, nie pamiętam jego ksywki. Ostatnio patrzyłem na otodom, ale portal chyba nie jest aktualizowany, albo coś się z walutami popsuło i pokazuje w CZK. Macie może jakieś sprawdzone portale z tymi chatami za 6000-7000zł metr?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
✨️ Autor wpisu (OP): @Gustav88

Potwierdzam, giełda daje lepsze stopy zwrotu. Wystarczyło nawet wejść w 2020 roku, kupić jakieś akcje dot testów innogene. Kupić po 7 i sprzedać po 70zł. Wystarczyło 100k i wyciągałeś bez problemu bańkę. Żaden czynsz tyle nie da.

Jeśli nie kupię mieszkania dla syna, to najwyżej przekażę mu swój portfel inwestycyjny. Niech się wiedzie chłopakowi.