Wpis z mikrobloga

Dlaczego wiele osób nie zwraca uwagi na to w jaki sposób mają urządzone wnętrze? Od kilku lat łączę się na różne spotkania z kamerkami (praca, szkolenia itd.) i zauważyłem, że ludzie w ogóle nie stosują zaleceń projektantów wnętrz. Na YT jest mnóstwo tego typu kanałów dot. aranżacji wnętrz. Tymczasem ludzie nadal maja meblościanki, na których stoją kartony po elektronice, butach, mają ściany w brązowych, fioletowych, czy jaskrawych kolorach. Jakieś regały z porozwalanymi na nich klunkrami/bibelotami.

Dlaczego tak jest? Zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie apartamentowce, domy to są nienagannie urządzone a tu się okazuje, że z zewnątrz ładne a w środku brzydactwo. Ja się zastanawiam czy dobrze dobrałem biel ścian czy odcień zasłon do koloru sofy a tu ktoś stawia meblościankę w kolorze kalwados i jest zadowolony(?)

#mieszkanie #remontujzwykopem #aranzacjawnetrz #pytanie #polskiedomy
CalibraTeam - Dlaczego wiele osób nie zwraca uwagi na to w jaki sposób mają urządzone...

źródło: i-krajan-mebloscianka-max

Pobierz
  • 91
@CalibraTeam: ludzie są różni ¯\(ツ)/¯

W kwestii mebli to jest zależne od gusty, budżetu i tego, czy komuś w ogóle na tym zależy lub czy ma czas się tym zająć.

W kwestii organizacji przestrzenii (wspomniane kartony, bibeloty etc.) to po prostu cecha- jedni bardziej układają przestrzeń wokół siebie, inni tworzą wokół siebie chaos i nie mają z tym problemu.

Najlepiej skupić się na sobie i swoich potrzebach i zrozumieć, że nie
@CalibraTeam: to samo mógłbym pewnie powiedzieć o tym, że ludzie nie dbają o dobre oświetlenie w domu, o ładne przedmioty. Projektanci rzadko o tym wspominają, bo ich praca to zwykle powielanie tych samych rozwiązań - kolor, mebel, akcenty. Nic indywidualnego. Tylko widzisz ja mam gdzieś jak ktoś ma chatę urządzoną - jak mu pasuje, to mu pasuje. Może to po prostu nie jest dla tej osoby priorytet? Moje mieszkanie jest urządzone
a kimże są ci projektanci, żeby mieli mi dyktować na jaki kolor ścian chcę sobie pomalować pokój?


@fizzly: projektanci są ludźmi, którzy dużo widzieli, mają poczucie estetyki, znają się na kolorach i ich łączeniu. Mają wiedzę, doświadczenie i zmysł artystyczny.