Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem Cześć wszystkim! Mam pytanko od ultra nowicjusza. Ekipa pociągnęła mi kabel ze skrzynki z internetem/tv do biura, ale... SAT, a nie NET (Ethernet). Wszystko jest już gotowe, no ale... nie zamierzam oglądać telewizji w biurze. Uważają, że bez zdejmowania podłóg, listew i kucia ścian ponownie się nie da tego zmienić (bardzo możliwe, że to prawda, ja się nie znam).

Czy ma ktoś może doświadczenie z wymianą kabli idących w peszlu? Czy to w ogóle jest możliwe? W sensie wymiana kabla TV na skrętkę. Skrzynka NET jest pod biurem (w tym samym miejscu co TV).
  • 6
@FREEQ możesz wyciągając kabel koncentryczny i przeciągnąć nim nowy kabel

przeciągnij sobie przy okazji sznurek żeby później dodać albo wymienić przewód w pesslu
@FREEQ: imho to szkoda czasu.

Peszel pewnie 16.
Przy podłodze masz kąty 90 stopni. Grubego koncentryka będzie trudno wyciągnąć, nie mówiąc o tym, że trzeba wciągnąć nowy kabel i go nie zniszczyć.
Pewnie koncentryk był włożony w peszel i dopiero potem zatapiany w ściankę, a kabel to dosyć sztywny.

Jak już się uprzesz, to przyczep skretkę do koncentryka i niech jedna osoba pulsacyjnie ciągnie koncentryka, a druga popycha skrętkę