Wpis z mikrobloga

@NapoleonWybuchowiec: Czemu? Dziadkowie i rodzice niedługo zaczną kopać hurtowo w kalendarz i gniazdownicy nagle zamieszkają sami nie kupując mieszkań. Przypominam że dzietność to 1,2-1,3 od ponad 30 lat, a na każdego takiego wnuczka przypadają dwa emeryckie mieszkania otrzymane z przydziału w PRL.
  • Odpowiedz
@NapoleonWybuchowiec:

i dlatego ze w DE jest 12% to tam do zeszlego roku roslo w podobnym tempie jak u nas....
a z kolei w ES jest w zasadzie dokladnie jak u nas a z kolei cos niemrawo rynek sie zachowuje od czasow kryzysu 2008

mowiac krotko - na podstawie 1 wskaznika mozna udowodnic wszystko i nic zarazem.... Ty pokazujesz, ze za kazdym razem dziala to idealnie :)
  • Odpowiedz
Wiadomo w ogóle jak to liczą? Bo jeżeli biorą pod uwagę adresy zameldowania, to nijak ma się to do rzeczywistości. Znam ludzi, którzy nie mieszkają z rodzicami od kilkunastu lat, a dalej są tam zameldowani. I jako adres do oficjalnej korespondencji też podają adres rodziców.
  • Odpowiedz
Znam ludzi, którzy nie mieszkają z rodzicami od kilkunastu lat, a dalej są tam zameldowani. I jako adres do oficjalnej korespondencji też podają adres rodziców.


@fraktalka89: To o mnie, nawet działalność gospodarczą prowadzę u rodziców a mieszkam gdzie indziej, wszystkie instytucje myślą że mieszkam tam gdzie 15 lat temu, bo nie mam powodu żeby to zmieniać, planuję to zrobić dopiero po przeprowadzce do mieszkania docelowego za kilka lat, z tego powodu
  • Odpowiedz
@fraktalka89 właśnie też mnie to zaciekawiło bo z osób, których sytuację znam tylko jedna w tym przedziale wiekowym mieszka z rodzicami, a sam, z resztą jak moja żona mam meldunek u rodziców mimo posiadania własnego mieszkania.
  • Odpowiedz
@NapoleonWybuchowiec w uk masz 16% procent to nie oznacza że wszyscy mają mieszkanie na własność.

Brytyjczycy mają kulturę #!$%@? dzieci jak kończą 18 lat bo mają się usamodzielnić. Problem w tym ze to tworzy kulturę mieszkania z współlokatorem. Wiec nie dość że nie stać ich na mieszkanie to muszą #!$%@?ć na Landlorda.

Tyle wygrać.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer A glupoty prawisz. Obecni 30 latkowie w większości mają rodzeństwo i kuzynstwo.
A wiec dwóch mieszkań po dziadkach nie będzie ani domu/mieszkania po rodzicach.
Plus skoro z rodzicami (A więc z dziadkami tez) mieszkają ich dzieci to już te mieszkania mają następnych właścicieli więc wnuki po innych dzieciach mogą pomarzyć.
  • Odpowiedz
@NapoleonWybuchowiec: w krajach gdzie jest najlepsza gospodarka i najlepiej się zarabia jest najmniejszy odsetek ludzi mieszkających z rodzicami.. co za przypadek( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby każdego było stać to mało kto chciałby mieszkać z rodzicami.
  • Odpowiedz