Wpis z mikrobloga

Chiński program kosmiczny to nie tylko ambitne programy rządowe, ale również rozwój sektora prywatnego. Jednym z jego przedstawicieli jest firma iSpace (nie mylić z japońską ispace), która podążając śladami SpaceX pragnie zbudować metanową kopię Falcona 9 z odzyskiwalnym pierwszym stopniem. Dzisiaj testowa wersja członu podskoczyła na niespełna 200 metrów i miękko wylądowała.

Test konstrukcji nazwanej Hyperbola-2Y odbył się na terenie Centrum Startów Satelitarnych w Jiuquan. Demonstracyjny stopień, w którym zamontowano jeden silnik napędzany metanem i tlenem, wzniósł się na 178 metrów, a po 51 sekundach wylądował za pomocą zamocowanych na stałe nóg, mających imitować kształtem docelowe (bo raczej do finalnej wersji jeszcze im bardzo daleko). Cały stopień ma 17 metrów długości i trochę ponad 3 metry szerokości.

Czytaj więcej: https://kosmogadka.pl/news/udany-podskok-testowego-stopnia-chinskiej-rakiety/

Zapraszam do śledzenia: #kosmogadka

---
#startujacerakiety #rakiety #kosmos #eksploracjakomosu #technologia #ciekawostki #zainteresowania #chiny
elektryk91 - Chiński program kosmiczny to nie tylko ambitne programy rządowe, ale rów...
  • 12
czyli łączenie faktów kuleje, miłego dnia i nie odpisuj mi już więcej.


@Stan_Przedzawalowy: Wręcz przeciwnie, jedziemy dalej. Oto przykładowe zdjęcie chińskiej stacji kosmicznej Tiangong wykonane amatorskim sprzętem o wartości do 3000 PLN. Czyli już wiemy, że co najmniej załogowy chiński program kosmiczny jest autentyczny. Więc ja się pytam, który konkretnie aspekt chińskiego programu kosmicznego jest według ciebie sfałszowany i dlaczego?

”Łączenie faktów", nie posiadając elementarnej wiedzy w temacie to zajęcie dla
Rancor - >czyli łączenie faktów kuleje, miłego dnia i nie odpisuj mi już więcej.

@St...

źródło: FfS1DUlXEAA4CMa

Pobierz