Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #kradziez #oszustwo

Dziś miałem sytuacje która wyraźnie pokazuje na jakim słabym poziomie stoi bezpieczeństwo w krytposwiecie.

Zostało mi bezszczelnie skradzione 1000 zł i nie da się s tym nic zrobić i wszyscy umywają ręce.

Na portfelu MetaMask robię zakup eth płace duża prowizje aby właśnie odbyło się wszystko bezpiecznie.
Nie widzę jednak kasy na swoim adresie. Zaglądam w historie.
Okazuje się ze niby eth zostało przelane i dokładnie w ciągu 10 Sec odesłane w całości na inny adres.

0x96723e6c43db05b8a6c526bae26d5075652a92169d6db0072e6b52dda75c0fa7

I co dalej.

Pisanie do ramp nic nie daje. Odpowiadają jednak ze oni maja bardzo wysokie standardy ale ze kasę przelali a później ich nie interesuje.

MetaMask nie ma żadnego supportu, odradzają pisanie na górnym o kradzieży środków ale przez cały dzień nie dostałem odpowiedzi co mogą zrobić, zakładam ze nic.

Najgorsze w tym jest to ze; do wszystkiego potrzebny jest pierdykiad logowań a pieniądze skrypt zabiera z konta i przelewa na drugie.

I tu pytanie do społeczności:

Jak da się sprawdzić kto lub co ma dostęp do naszego adresu.
Ps: domyślam się, nie da się ?

Jak założyć nowy adres i być pewnym ze tylko my mamy do niego dostęp ?

Używałem telefonu który autoryzuje Moj zakup ale już nikt nie potrzebował autoryzacji przelewu na swoje konto ?
  • 16
  • Odpowiedz
@mario-zdk: ktoś ma twojego seeda i ustawił na twoim adresie bota, który w momencie gdy pojawią się na nim jakieś środki robi błyskawiczny transfer na swój portfel. Ani ramp ani metamask nie ma nic do tego. Przeinstaluj system, załóż nowy adres i ciesz się że ta lekcja kosztowała cię tylko tysiaka.
  • Odpowiedz
  • 0
Napiszesz proszę jaka przewaga rabby nad MetaMask
Mówisz portfel sprzętowy. Ale przecież krypoto są na blockchainie a nje na portfelu. Czy może jednak jest to jakiś sposób aby ktos znając klucz prywatny nie ruszył naszej kasy ?
  • Odpowiedz
@mario-zdk nie ma sensu używać self custody walleta, jeśli się nie kuma, o co chodzi. Serio, bezpieczniej będzie dla Ciebie, jeśli założysz sobie konto na jakiejś giełdzie i tam będziesz trzymał
  • Odpowiedz
@mario-zdk: zabrzmi to brutalnie, ale to nie jest zabawa dla głupich. Po twoich wypowiedziach widać, że totalnie nie ogarniasz podstaw. Lepiej daj sobie spokój, zanim powiększysz stratę.
  • Odpowiedz
nie ma sensu używać self custody walleta, jeśli się nie kuma, o co chodzi. Serio, bezpieczniej będzie dla Ciebie, jeśli założysz sobie konto na jakiejś giełdzie i tam będziesz trzymał


@Solidly: trzeba się wtedy nauczyć. Niestety, jak chce się używać krypto to nauka korzystania z portfela jest konieczna. A czasem bywa kosztowna. Giełdy nie są bezpiecznym miejscem. Czasem upadają. Czasem tworzą inne problemy. Esencją krypto jest własny portfel i niezależność. Ale
  • Odpowiedz
  • 0
@kexus512: @Retoryk Moj prywatny klucz nigdy nie wyciekł nie miałem połączenia żadnego kontraktu. Możesz sobie tak obrażać ludzi ale nic z tego nie wynika.
Powiedz co zrobiłem złe ? Odpowiedz ze coś napewno i ze to moja wina to nje odpowiedz.

Właśnie tak to jest zorbagnizowane ze nie dojdziesz do tego
  • Odpowiedz
@mario-zdk Po prostu nie podpinam na zadnych stronach z darmowy. Sami nie wezmą ;)
Pewnie skusiły cie jakies darmowe tokeny, air dropy i teraz zapierasz się, że to z winy portfela zniknęło
  • Odpowiedz