Wpis z mikrobloga

W tamtych czasach każdy robił filmy z serca, a teraz to szkoda strzępić ryja


@Mega_Smieszek: teraz to nawet nie ma Youtuberów.

Wielu twórców, którzy wydaje się, że sami robią filmy, to tak naprawdę tylko głowy do gadania. W rzeczywistości ta jedna osoba na filmie, to firma, ekipa 20 osób. Przygotowany tekst, scenariusz, obróbka. Zdobione tylko tak, żeby wydawało się, że to ten człowiek sobie mówi z głowy.

Nawet takie naukowe kanały
  • Odpowiedz
W rzeczywistości ta jedna osoba na filmie, to firma, ekipa 20 osób. Przygotowany tekst, scenariusz, obróbka. Zdobione tylko tak, żeby wydawało się, że to ten człowiek sobie mówi z głowy.

Jak ktoś chce sam coś zrobić, to nie wygląda to tak profesjonalnie jakby zajmowało się tym kilkanaście osób. Obróbka słaba, nie ma systematyczności (bo ktoś też na swoje życie).


@mk321: Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Jeśli chcesz zrobić, powiedzmy, materiał
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: racja OPie, kapitalizm zepsuł internet. To, że filmy na YT były robione bo ktoś się interesował tematem, a nie baitował tytułami i miniaturkami dla wyświetleń to jedno. Bardziej boli mnie zanik stron. Teraz nie ma już stron internetowych i zbudowanych wokół nich małych społeczności, nie ma forów, wszystko jest jak to w kapitalizmie rozdzielone pomiędzy kilku monopolistów. Facebook, Reddit, Twittera nie wymienię, bo to słaba sieć społecznościowa, jak tam teraz
  • Odpowiedz
@zloty_wkret może i filmy miały jakość 360p i mógłby mieć max 10 minut długości ale przynajmniej było za darmo xD
Pamiętam ten szok jak zaczęły się pojawiać filmy 15 i 29 minutowe. A potem nawet godzinne.
  • Odpowiedz
kapitalizm zepsuł internet. To, że filmy na YT były robione bo ktoś się interesował tematem, a nie baitował tytułami i miniaturkami dla wyświetleń to jedno.


@ananasowy: Z tym się nie zgodzę. W moim kręgu zainteresowań twórców nie brakuje, filmów tworzy się więcej, niż ja jestem w stanie oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie ma forów


O taaak! To jest rzecz, która boli mnie najbardziej w dzisiejszym internecie.
  • Odpowiedz
np. taki zwykły materiał o tym, jakie są możliwości na rower w Tatrach albo ten o swastyce i cytacie AH na cmentarzu gdzieś na pograniczu Warmii, kilka dobrych godzin planuję, nagrywam cały dzień, a potem montuję kilkanaście godzin


@bzdecior: panie to za ambitne. Pół godziny oglądać jakiegoś merytorycznego filmu? Większość szuka czegoś, żeby obejrzeć przy kotlecie i tylko przy okazji może się czegoś dowiedzieć. Jak ja jechałem do innego kraju, to
  • Odpowiedz