Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
W przyszłym roku planuje zmianę samochodu. Celuję w coś troszkę starszego, z fajnym wyposażeniem, większym silnikiem (idealnie v6 albo v8) oraz najlepiej 4x4. Budżet zakładam tak około 60k. Obecnie zastanawiam się nad:
- Audi S5 4.2
- Lexus IS250
- Infinity m37
Autko oczywiście na daily, z tym że robię rocznie ~4 tys. km.
Co sądzicie o tych autach? Macie może coś innego godnego uwagi?
  • 10
  • Odpowiedz
@akwe: Tak jak szanuje wybory, tak kupowanie takiego samochodu na daily (zakładam też, że jako jedyny w rodzinie) to proszenie się o srogie kłopoty. Awaryjność to jedno, ale koszty utrzymania to kosmos.

Wszelkie remonty, naprawy itp w S5 4.2 to jakaś masakra. Nawet zwykłe wymiany świec to są spore koszty. Wbrew pozorom sporadyczna jazda (jak mówisz 4kkm czyli pewnie raz w tygodniu) to też nie jest nic dobrego.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Fracksh: Widzę że znasz się na temacie, mógłbyś podać jakieś przykładowe koszty? Jestem w pełni świadomy tego, że utrzymanie takiego auta kosztuje dużo więcej niż mojego obecnego dupowozu, którego jedyne koszty to wizyta na stacji raz na 2 miesiące. Rozstrzał zarobków w Polsce jest na tyle duży, że te "kosmiczne" koszty utrzymania dla jednych nie będą robiły aż takiego wrażenia na drugich. Nie mam nikogo na utrzymaniu, w rodzinie jest jeszcze
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Mbt_Grt: Jak ten silnik wypada na tle 250? Z tego co widzę 350 z 4x4 jest dosyć rzadka i najrozsądniej chyba było by ściągać z USA?
  • Odpowiedz
@akwe Był tutaj nie dawno Mirek, który szukał takiego #infiniti ,ale wszystko na rynku było zajechane. W końcu znalazł małego SUVa EX35/37 QX50 już nie pamiętam który model. Żonie na daily kupiłem EX35 i nie żałuję. Możesz też zerknąć na Acura.
@Fracksh Nie wiem jak S5 4.2, bo z niemieckiej technologii się wyleczyłem XD, ale Japończyki z "dużym sercem" są dosyć pancerne.
  • Odpowiedz
@akwe: kumpel w zeszłym roku ogarniał swoje rs4 b8 - to trochę inny piec co w s5, ale koszty można powiedzmy jako tako porównać.

Rozrząd - 12k zł części + robota - ale zrobiony raz zostanie pewnie na wieki
Olej z filtrami - 700zl olej adekwatny do osiągów i obciążeń + jednak wchodzi tam go trochę więcej niz. Tu warto wspomnieć ze wymiana co 5-8kkm Max.
Świece + wymiana - Ok
  • Odpowiedz
@akwe: nie mam niestety wiedzy na temat tego silnika, trzeba by było poczekać. Jednak chyba lexus w porównaniu do audi będzie o niebo rzadziej "psioczył"
Infiniti bardzo wygodne autko. Niemieckich nie lubię bo co niemieckiego się trafi w rodzinie to zawsze jakieś bzdurne problemy czasem się pojawiają. Miałem już 3 Lexusy is200 sedan/sportcross. Druga generacja też bardzo mało awaryjnie wypada i tak przeglądając to sam się tym 4x4 zainteresowałem.

Jak wyczytam
  • Odpowiedz